Rajd Śląska: Robert Luty pewnie wygrywa rundę MOTUL HRSMP

Robert Luty i Marcin Celiński odnieśli pierwsze wspólne zwycięstwo w MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Załoga Subaru Legacy 4WD Turbo pewnie triumfowała w Rajdzie Śląska.

Aktualny mistrz Polski w rywalizacji historyków odniósł pierwsze zwycięstwo od ubiegłorocznego Rajdu Wisły (wtedy z Dariuszem Gurdziołkiem). Na ostatnim etapie Legacy w historycznych barwach Colina McRae była najszybsze na wszystkich trzech odcinkach specjalnych.

Najmniej do Lutego i Celińskiego stracili Jakub Wolski i Bartosz Krawiec (BMW E30 318is) – najszybsi w kategorii PZM-5. Drugie miejsce w Historycznej Klasyfikacji Generalnej wywalczyli jednak Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński (Porsche 911 RS SC).

Podium wywalczyli „Elefant” z Ernestem Kornobisem w BMW E30 318is zbudowanym zgodnie ze standardami kategorii FIA-4 (10. miejsce w wirtualnej generalce). Na Power Stage’u podium wśród historyków stracili Piotr Gadmoski i Tomasz Widera (Mercedes-Benz W123 280E).

Najstarszą kategorię FIA-1 wygrali Andrzej Wodziński i Marek Kaczmarek. Ich Lancia Fulvia Coupe wspięła się na 15. miejsce w wirtualnej generalce, 7. w historycznej. Artur Burtan i Rafał Chronowski (Fiat 128 Sport Coupe) wygrali w FIA-2. Marcinowie Gaciarz i Kowalik triumfowali w kategorii PZM-6, zajmując czwarte miejsce w wirtualnej generalce.

Rajd Śląska 2018 – nieoficjalna klasyfikacja generalna (czołówka MOTUL HRSMP)