Rajd Śląska: 3 sekundy różnicy między pretendentami do tytułu. Lubiak czekał blisko 13 lat

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) zjeżdżają na serwis do Chorzowa jako liderzy Rajdu Śląska, 6. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rajd Śląska: 3 sekundy różnicy między pretendentami do tytułu. Lubiak czekał blisko 13 lat
Podaj dalej

Liderzy punktacji na pierwszych dwóch odcinkach specjalnych roztrwonili wypracowaną wczoraj przewagę. Najszybsi na OS5 Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5) na chwilę przejęli prowadzenie, ale załoga Skoda Polska Motorsport wygrała trzy kolejne oesy, kończąc poranek z przewagą 3 sekund nad ekipą Tiger Energy Drink Rally Team.

Sensacją otwierającego sobotę OS Kiczyce był Maciej Lubiak, który w duecie z Michałem Trelą (Hyundai i20 R5) zapisali na swoje konto zwycięstwo oesowe. 43-letni kierowca nie doświadczył tego w rundzie RSMP od blisko 13 lat (ostatnio w Rajdzie Warszawskim 2006).

Zdobywca 8 podiów w mistrzostwach polski utrzymywał się w czołowej trójce do OS6, ale na kończącym pętlę OS Suszec spadł na piątą lokatę za Sylwestra Płachytkę z Jackiem Nowaczewskim (debiut w Skodzie Fabii R5) oraz załogę Orlen Team, Kacpra Wróblewskiego i Jacka Spentanego (Hyundai i20 R5). Załogi walczące o trzecią lokatę mieszczą się w zaledwie 2,4 sekundy.

Tworzący ostatnio załogę w 2005 r., Zbigniew Gabryś i Robert Hundla (Hyundai i20 R5) zajmują szóste miejsce i po pętli tracą przeszło minutę do liderów. Popołudniu P6 spróbują odbić Łukasz i Tomasz Kotarbowie (Citroen C3 R5), którym do celu brakuje 0,9 sekundy.

Marek Nowak i Adam Grzelka (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) liderują w klasie Open 4WD z zapasem 13,4 sekundy nad debiutującym w RSMP, Kubą Gregułą z Grzegorzem Dachowski (Subaru Impreza STi). Spośród załóg korzystających z aut napędzanych na jedną oś najszybsi są reprezentanci GO+ Cars – Tomasz Zbroja i Jakub Wróbel (Citroen DS3 R3T). Do OS6 to miano należało do Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka (Abarth 124 Rally RGT), ale na OS7 stracili ponad 2,5 minuty.

Rajd Śląska 2019 – wyniki po OS7 (czołówka RSMP)

Przeczytaj również