Rajd Polski: Świetny czas Marczyka. Griazin kontratakuje

Rajd Polski: Świetny czas Marczyka. Griazin kontratakuje

28 interakcji

Podaj dalej

Za nami pierwszy przejazd przez próbę Gołdap. Wygląda na to, że Nikołaja Griazina dopadła wielka sportowa złość, bo tym razem to on wygrał i znacznie pokonał drugiego Jariego Huttunena. Wygląda na to, że pogoń Fina została właśnie mocno przystopowana. Griazin trząchnął pięścią w stół.

Po szybkiej wizycie na Pozezdrzu, zawodnicy startujący w Rajdzie Polski przenieśli się na próbę Gołdap. Jak określał to Miko Marczyk, odcinek z pozoru nieco łatwiejszy, bo droga była szersza i można było spokojnie układać sobie samochód do kolejnych zakrętów.

Kiedy zobaczyliśmy czas Jariego Huttunena i Anttiego Linnaketo, wydawało się, że nikt nie będzie w stanie tego przebić. Fin był w tym momencie lepszy o prawie 10 sekund od Ingrama i o 20 od Kreima. Nagle na mecie pojawili się Nikołaj Griazin i Jarosław Fiedorow i szybko okazało się, że jest już pozamiatane – Rosjanie byli lepsi o 3,8 s, co powiększyło ich przewagę do pułapu wyjściowego, a więc na poziom 12,1 s. Czy to kończy atak Huttunena? Fin z całą pewnością się nie podda

Świetnym czasem w porównaniu do swoich największych rywali na OS11 Gołdap 1 popisali się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Załoga zespołu Skoda Polska Motorsport pokonała o 4,9 s drugich Łukasza Habaja i Daniela Dymurskiego i o 8,3 s trzecich Grzegorza Grzyba i Jakuba Wróbla. Biorąc pod uwagę to, jakie różnice obserwowaliśmy wcześniej, takie wyniki to naprawdę mocne uderzenie. Przewaga Marczyka w klasyfikacji generalnej RSMP to już ponad 10 sekund, a Habaj jest coraz bliżej Grzyba. Game is on!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News