Rajd Polski: Marczyk i Gospodarczyk wciąż na szczycie punktacji RSMP

Pomimo faktu, że wśród załóg zgłoszonych w RSMP to Łukasz Habaj i Daniel Dymurski byli najlepszymi w 76. Rajdzie Polski, to Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk są wciąż liderami punktacji mistrzostw kraju.

Na OS13 Mikołajki Max najlepszy wynik widniał przy nazwisku Mikołaja Marczyka. Kierowca zespołu Skoda Polska Motorsport pogodził się z kapciem na pierwszej pętli i teraz postanowił zaatakować. Na tej konkretnej próbie Miko pokonał o 0,9 s drugiego Łukasza Habaja i o 1,0 s trzeciego Arona Domżałę.

Nieco inaczej było już na OS14 Gmina Mrągowo 2. Tutaj z kolei to Habaj był już nieznacznie lepszy. Lider mistrzostw Europy pokonał Marczyka o zaledwie 0,4 s, a jedynym zawodnikiem, który mógł się do nich zbliżyć, był znów Domżała.

Na zakończenie rywalizacji zawodnicy zmierzyli się z OS15 Użranki 2. Różnice w klasyfikacji generalnej były duże, więc nie spodziewaliśmy się większych zmian. Tak też rzeczywiście było. Na Power Stage’u najlepszy był Habaj, dalej uplasowali się znów Marczyk i Domżała.

Ostatecznie zwycięzcami Rajdu Polski w RSMP zostali Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. Drugie miejsce zajęła załoga Domżała/Baran, trzecie Kasperczyk/Syty. Liderami mistrzostw Polski po trzech rundach są Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.