Rajd Polski: Komplet Łukjaniuka. Marczyk liderem w RSMP po sobocie

Rajd Polski: Komplet Łukjaniuka. Marczyk liderem w RSMP po sobocie

32 interakcje
AUTO – ERC RALLY POLAND – 2019

Podaj dalej

Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow okazali się najlepszymi na ostatnim dzisiejszym oesie, co oznacza, że kończą drugą sobotnią pętlę z kompletem zwycięstw. W RSMP na koniec dnia liderują Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

Na zakończenie pierwszego pełnego dnia Rajdu Polski zawodnicy zmierzyli się z OS9 Mikołajki Arena 3. To oznaczało, że po wymagającym ściganiu na bardzo szybkich oesach dzień zakończył się widowiskowymi pojedynkami na torze niedaleko parku serwisowego.

Podczas pierwszej pętli najlepszym czasem na arenie popisał się Miko Marczyk, natomiast teraz Polak musiał już uznać wyższość jadącego swój rajd Aleksieja Łukjaniuka. Rosjanin pokonał Miko o 0,5 s, co oznacza, że w drugiej pętli jest niepokonany. Identyczny czas co Marczyk wykręcił także Łukasz Habaj  i to właśnie ta polsko-rosyjska trójka skompletowała odcinkowe podium.

Przed niedzielnymi próbami 76. Rajdu Polski Łukjaniuk wypracował przewagę w wysokości 40,0 s nad drugim Huttunenem i 52,8 s nad trzecim Maresem. Kolejne dwie pozycje to Polacy – Marczyk wyprzedza Habaja o 2 sekundy i to właśnie oni są najlepszymi kierowcami zgłoszonymi w RSMP.

Czołówka Rajdu Polski po OS9 Mikołajki Arena 3:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News