Rajd Niemiec: Tanak liderem po czwartku. Kajetanowicz w czołowej trójce

Rajd Niemiec: Tanak liderem po czwartku. Kajetanowicz w czołowej trójce

14 interakcji

Podaj dalej

Liderzy Rajdowych Mistrzostw Świata, Ott Tanak i Martin Jarveoja rozpoczęli ADAC Rallye Deutschaland od triumfu na pierwszym i jedynym czwartkowym odcinku specjalnym.

Załoga Toyoty Yaris WRC jako jedyna pokonała 5,2-kilometrowy Sankt Wendeler Land poniżej 2 minut i 40 sekund. Z niecałą sekundą straty jutrzejszy dzień rozpoczną Dani Sordo z Carlosem del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) oraz Sebastien Ogier z Julienem Ingrassią (Citroen C3 WRC).

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai) ustąpili najszybszemu duetowi o równą sekundę. Kris Meeke (Toyota) zmieścił się w czołowej piątce, wyprzedzając fińskie trio Latvala (Toyota), Lappi (Citroen), Suninen (Ford). Czołową dziesiątkę zamknęli Mikkelsen (Hyundai) i Greensmith (Ford). Pół sekundy do top10 zabrakło juniorowi Toyoty, Takamoto Katsucie.

Najszybsi w WRC 2 Pro, Kalle Rovanpera i Jonne Haltunen podobnie jak na odcinku testowym o sekundę wyprzedzili kolegów ze Skoda Motorsport, Jana Kopeckiego i Pavla Dreslera. Dwukrotny mistrz Niemiec, Fabian Kreim z Tobiasem Braunem (Skoda Fabia R5 evo) popisali się najlepszym czasem w WRC 2. W czołowej trójce znalazły się jeszcze duety korzystające z VW Polo R5 – Stephane Lefebvre/Thomas Dubois oraz Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak.

Rajd Niemiec 2019 – wyniki OS1 (czołówka)

Rajd Niemiec 2019 – wyniki OS1 (czołówka WRC 2)

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News