Rajd Katalonii: Sordo kontroluje Tanaka. Czy losy mistrzostwa świata rozstrzygną się już dzisiaj?

Rajd Katalonii: Sordo kontroluje Tanaka. Czy losy mistrzostwa świata rozstrzygną się już dzisiaj?

5 interakcji
2019SPAIN_AUS_0082

Podaj dalej

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul nadal znajdują się na pewnym prowadzeniu w Rajdzie Katalonii. Drugie miejsce zajmują ich zespołowi koledzy, Dani Sordo i Carlos del Barrio, którzy na razie skutecznie odpierają kontrataki Otta Tanaka i Martina Jarveoi.

Niedzielna rywalizacja na oesach w Katalonii rozpoczęła się od OS14 Riudecanyes 1. Najlepszym wynikiem popisał się tam Neuville, pokonując o 0,7 s drugiego Sordo i o 1,1 s trzeciego Tanaka. Dalej znaleźli się kolejno Elfyn Evans, Kris Meeke i Sebastien Ogier.

O godzinie 8:38 zawodnicy pojawili się już na OS15 La Mussara 1. Była to świetna okazja do sprawdzenia notatek, gdyż próba ta po południu przejeżdżana będzie jako Power Stage. Najlepiej poradził sobie tam Sordo, który o 1,0 s zdystansował Tanaka. Wysokie trzecie miejsce zajął kierowca Forda, Teemu Suninen.

Pierwsze miejsce w rajdzie wciąż zajmuje Neuville. Jego przewaga nad Sordo wynosi bezpieczne 17,5 s. Hiszpan wyprzedza z kolei o 4,5 s Tanaka, który już dzisiaj może zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Dodajmy, że według doniesień z parku serwisowego cała ta trójka w przyszłym sezonie będzie reprezentować jeden zespół – Hyundai Motorsport.

Jeśli rajd zakończyłby się w tym momencie, Neuville miałby na swoim koncie 224 punkty, Tanak 255. To oznacza, że Belg musiałby zdobyć na Power Stage’u minimum 2 punkty więcej od Estończyka. Jeśli różnica na koniec rundy będzie wynosiła 30 lub więcej punktów, mistrzem świata już dzisiaj zostaną Tanak i Jarveoja.

Tanak w Hyundaiu, Ogier w Toyocie! Elektryzujące doniesienia z parku serwisowego

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News