Rajd Finlandii: Testowy dla Tanaka. Estończyk rozpoczyna marsz po mistrzostwo?

Rajd Finlandii: Testowy dla Tanaka. Estończyk rozpoczyna marsz po mistrzostwo?

15 interakcji
WRC_2019_Rd9_069

Podaj dalej

Ott Tanak i Martin Jarveoja okazali się najlepszymi na odcinku testowym przed Rajdem Finlandii. Na podium shakedownu znaleźli się jeszcze Thierry Neuville oraz… Craig Breen, który wraca do samochodu WRC po kilku miesiącach przerwy.

Tanak pokazał się ze świetnej strony już podczas pierwszego przejazdu próby Vesala, który tradycyjnie był relacjonowany m.in. za pośrednictwem facebooka. Estończyk był najlepszy też na drugim i trzecim przejeździe i pokonał ostatecznie drugiego Thierry’ego Neuville’a o 0,3 s.

Na trzeciej pozycji shakedown zakończył Craig Breen, dla którego jest to pierwszy start w WRC od czasu ubiegłorocznego Rajdu Australii. Co ciekawe, w pierwszej czwórce mamy wszystkich zawodników Hyundaia – wspomnieliśmy już o Neuville’owi i Breenowi, a czwarte miejsce zajął Andreas Mikkelsen.

Pierwszą piątkę skompletował Teemu Suninen, dalej mamy Sebastiena Ogiera, Jariego-Mattiego Latvalę, Krisa Meeke’a, Esapekkę Lappiego oraz Gusa Greensmitha, który zamknął stawkę fabrycznych kierowców w najwyższej kategorii.

Wśród samochodów R5 z najlepszej strony pokazał się Kalle Rovanpera, który o 0,6 s pokonał swojego rodaka, Eerika Pietarinena. Cała pierwsza trójka to zawodnicy w Skodach Fabiach R5 Evo. Podium skompletował bowiem Pierre-Louis Loubet. W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsca dla Emila Lindholma i Nikołaja Griazina.

Jeśli chodzi o klasę Junior WRC, to zgodnie z naszymi przewidywaniami najlepszy na odcinku testowym był Tom Kristensson. Kolejne miejsca to jednak lekkie zaskoczenie – pierwszą trojkę uzupełnili Julius Tannert oraz Raul Badiu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News