Rajd Finlandii: Neuville pierwszym liderem, Rovanpera najszybszy w WRC 2

Rajd Finlandii: Neuville pierwszym liderem, Rovanpera najszybszy w WRC 2

11 interakcji
eb9e96047b117b1c06a4f16ea3ca3614

Podaj dalej

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul pokonali o 0,7 sekundy Otta Tanaka i Martina Jarveoję, zostając pierwszymi liderami Rajdu Finlandii.

Rywalizację w dziewiątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczął liczący zaledwie 2,31 kilometra odcinek specjalny Harju 1.

Załoga Hyundaia i20 Coupe WRC wykręciła czas 1:47.3, pokonując drugich Otta Tanaka i Martina Jarveoję. Na wirtualnym podium sklasyfikowano Krisa Meeka i Sebastiana Marschalla w kolejnej Toyocie Yaris WRC.

Najszybszą załogą Citroena okazali się Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, tracąc do Belga 1,3 sekundy. czołową piątkę uzupełnił Andreas Mikkelsen w Hyundaiu.

Świętujący w ten weekend 40-lecie pracy w WRC Malcolm Wilson po pierwszej próbie nie ma powodów do radości. Najszybszym kierowcą M-Sportu okazał się bowiem Teemu Suninen sklasyfikowany na dopiero 6. miejscu ex aequo z Jarim-Mattim Latvalą i Craigiem Brenem.

W klasyfikacji WRC 2 najlepszym rezultatem popisał się Kalle Rovanpera, pokonując Johana Kristofferssona i Pierre-Louisa Loubeta.

Wyniki OS1 Rajdu Finlandii:

fot. ewrc

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News