Rajd Estonii: Pętla dla Tänaka. Szybki Domżała

Rajd Estonii: Pętla dla Tänaka. Szybki Domżała

19 interakcji
Rajd Estonii: Pętla dla Tänaka. Szybki Domżała

Podaj dalej

Ott Tänak i Martin Järveoja w Toyocie Yaris WRC prowadzą po pierwszej pętli Rally Estonia z kompletem trzech oesowych zwycięstw.

Za faworytem gospodarzy sklasyfikowano kolejne fabryczne załogi WRC przygotowujące się do Rajdu Finlandii. Craig Breen i Scott Martin (Citroën C3 WRC) tracą 8,62 sekundy do liderów. Trzykrotnie trzeci Hayden Paddon i Sebastian Marshall (Hyundai i20 Coupe WRC)są 14,81 sekundy za najszybszymi Estończykami.

Za podium plasują się najszybsi w klasie EMV3, Eerik Pietarinen i Juhana Raitanen (Škoda Fabia R5). Finowie wyprzedzają w generalce o 0,68 sekundy Wałerego Gorbana i Sergeia Larensa w eks-fabrycznym Mini John Cooper Works WRC.

Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk (Škoda Fabia R5) mogą pochwalić się miejscem w czołowej dziesiątce. Jedyna polska załoga na liście startowej zajmuje czwarte miejsce w EMV3 ze stratą 13,63 sekundy do podium klasy. Mimo obecności na liście zgłoszeń w rajdzie nie wystartowali Tomasz Kasperczyk z Damianem Syty oraz Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem, którzy zapowiadali Fordy Fiesta R5.

Pierwsze kilometry w Skodzie za nami ? Na odcinku testowym znaleźliśmy się zaraz za WRC, auto prowadzi się fantastycznie.#RallyEstonia #R5 #Skoda #TGS

Publiée par Aron Domżała sur Vendredi 13 juillet 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News