Rajd Chile: Tanak wchodzi na swój poziom i powiększa prowadzenie

Rajd Chile: Tanak wchodzi na swój poziom i powiększa prowadzenie

39 interakcji
WRC_2019_Rd6_080

Podaj dalej

Ott Tanak i Martin Jarveoja wygrali również drugi przejazd przez najdłuższy oes rajdu, El Puma. Estończycy z zespołu Toyoty powiększyli tym samym swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Druga piątkowa pętla Rajdu Chile różni się nieco od tej porannej. Brakuje tym razem próby El Pinar, „Chilijska Ouninpohja” czyli El Puma oraz test Espigado zostają, a wszystko zostanie zakończone już po północy czasu polskiego na ulicach Concepcion, podczas miejskiego superoesu.

Wszystko wskazuje na to, że Ott Tanak nie ma zamiaru zwalniać. Estończyk okazał się najlepszym podczas pierwszego przejazdu ponad 30-kilometrowego El Puma i tym razem również nie miał tam sobie równych. Dodajmy, że tylko jeden zawodnik zdołał się zbliżyć do lidera Toyoty na mniej niż 10 sekund.

Tym zawodnikiem był Sebastien Loeb. Dziewięciokrotny mistrz świata uplasował się na El Puma 2 na drugim miejscu i stracił do Tanaka 9,8 s. Odcinkowe podium skompletował Jari-Matti Latvala, który był 10,7 s z tyłu. Prowadzenie Tanaka w klasyfikacji generalnej nad drugim Ogierem powiększyło się do 17,3 s.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News