Rajd Chile: Tanak i Toyota – niezwyciężeni? Kolejny triumf Estończyka

Rajd Chile: Tanak i Toyota – niezwyciężeni? Kolejny triumf Estończyka

15 interakcji
WRC_2019_Rd6_079

Podaj dalej

Kolejny oes, kolejne zwycięstwo Otta Tanaka i Martina Jarveoi. Liderzy zespołu Toyoty znów nie mieli sobie równych i powiększyli swoje prowadzenie w Rajdzie Chile do ponad 23 sekund.

Ostatnim odcinkiem specjalnym z prawdziwego zdarzenia podczas pierwszego etapu Rajdu Chile był OS5 Espigado 2. Próba o długości 22,26 km to nieco krótsze przedłużenie testu El Puma, a więc nieco bardziej techniczny, wolniejszy, przede wszystkim rozgrywany w górach kuzyn Rajdu Finlandii.

Ott Tanak wszedł na swój poziom, a jak doskonale wszyscy wiemy, kiedy Estończyk wchodzi na swój poziom, ciężko jest z nim rywalizować. Lider Toyoty na dobrą sprawę dominował w każdej rundzie tego sezonu i tylko problemy techniczne i kapcie sprawiły, że po pięciu rajdach Ott nie ma na swoim koncie pięciu zwycięstw.

Na próbie Espigado Tanak pokonał o 3,7 s drugiego Sebastiena Loeba i o 5,8 s ex-aequo trzecich Sebastiena Ogiera i Jarriego-Mattiego Latvalę. Estończyk powiększył tym samym swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 23,1 s nad Ogierem. Podium uzupełnia na ten moment Latvala.

Do końca pierwszego etapu Rajdu Chile pozostał tylko króciutki miejski superoes Concepcion – Bicentenario. Ten wystartuje o godzinie 0:52 czasu polskiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News