Rajd Australii: Żwawy poranek Toyoty. Breen zatrzymany przez policję

1,99-kilometrowy odcinek Raleigh na torze wykorzystywanym do kartingu, rallycrossu i driftingu zakończył pierwszą sobotnią pętlę Rally Australia.

Ósmym zwycięzcą oesowym finałowej rundy WRC 2018 został Elfyn Evans (Ford Fiesta WRC), który zremisował z nadal drugim Ottem Tanakiem. Lider Toyoty zbliżył się do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Jari-Mattiego Latvali na 3,2 sekundy.

Mads Ostberg (Citroen C3 WRC) utrzymał przewagę 4,3 sekundy nad Haydenem Paddonem (Hyundai i20 Coupe WRC). Norweg traci już jednak do lidera 8 sekund. Trzeci na odcinku Esapekka Lappi (Toyota) przed popołudniową pętla ma 40,3 sekundy przewagi nad mistrzem świata, Sebastienem Ogierem (Ford Fiesta WRC).

Thierry Neuville uszkodzonym Hyundaiem i20 Coupe WRC pokonał krótki odcinek ze stratą 1,9 sekundy do Evansa i Tanaka. Do najważniejszego z rywali traci już 51,9 sek. Policja zatrzymała Craiga Breena na dojazdówce. Irlandczyk zdołał dojechać na ostatnią próbę (23 minuty spóźnienia oznacza 3 minuty i 50 sekund kary) przed serwisem i z uszkodzonym kołem pokonał ją z ponad półminutową stratą.