Radiowóz na ścieżce i uparta rowerzystka

Radiowóz na ścieżce i uparta rowerzystka

Podaj dalej

Zachowania rowerzystów na drodze słyszących sygnały np. wozów straży pożarnej, pogotowia ratunkowego są nieprzewidywalne, choć przepisy regulują, jak powinien zachować się kierowca w takiej sytuacji.

Korzystający z jednośladów uczestnicy ruchu drogowego bardzo często gwałtownie hamują kilka metrów np. przed karetką, nie ustępują miejsca, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia jakie powodują. Dlatego kierowca pojazdu uprzywilejowanego musi szczególnie uważać i być świadomy nieprzewidywalnych zachowań kierowców.

Bezmyślny rowerzysta dał popis głupoty. Uszkodził pięknego Chevroleta

Co jednak, jeśli auto uprzywilejowany porusza się tam gdzie teoretycznie nie powinien, np. po ścieżce rowerowej? Cóż, wtedy również należy pamiętać, że ma on bezwzględne pierwszeństwo. W tym konkretnym przypadku policjanci poruszający się na sygnale z jakiegoś powodu musieli skorzystać właśnie z pasa wydzielonego dla cyklistów. Większość rowerzystów, od razu zastosowała się do przepisów ale… nie wszyscy ochoczo zjechali z drogi.

Pewna Pani nie zamierzała opuszczać swojego toru jazdy – dopiero gdy jeden z policjantów otworzył okno i wydał polecenie głosowe, kobieta zatrzymała się i zrobiła miejsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News