Przygoński melduje się w top 3, problemy Nassera

Przygoński melduje się w top 3, problemy Nassera

1 interakcja

Podaj dalej

Po dwóch pierwszych odcinkach specjalnych liczących łącznie 278 kilometrów załoga ORLEN Team w składzie Kuba Przygoński i Tom Colsoul zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Kazachstanu, piątej rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Załoga wspierana przez markę Platinum straciła 4 minuty i 42 sekundy do zwycięzcy dzisiejszego etapu Yazeeda al-Rajhiego oraz 2 minuty i 38 sekund do Luca Alphanda.

Wszystkie załogi wystartowały dziś z Aktau i zmierzyły się z liczącym 90 kilometrów pierwszym odcinkiem. Tam fantastycznie spisał się ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Kazachstanu, Nasser Al-Attiyah. Katarczyk miał jednak ogromnego pecha na drugiej, dłuższej próbie, gdzie pokonały go problemy techniczne.

Obecni liderzy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, Kuba Przygoński i Tom Colsoul, uniknęli poważniejszych przygód i dowieźli do mety dzisiejszej rywalizacji bardzo dobre 3. miejsce.

Tuż za nimi na mecie znaleźli się Władimir Wasiliew i Konstancin Żilcow, do kierowców ORLEN Team nieco ponad minutę. Czołową piątkę uzupełnił prezentujący w tym sezonie bardzo dobrą formę Martin Prokop pilotowany przez Jana Tomanka. Załoga Forda F-150 Evo straciła do najszybszego al-Rajhiego 6 minut i 35 sekund.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News