Prośby fanów zostaną wysłuchane? Alfa Romeo Giulia GTA z 620-konnym silnikiem może stać się faktem

Prośby fanów zostaną wysłuchane? Alfa Romeo Giulia GTA z 620-konnym silnikiem może stać się faktem

Podaj dalej

Według nieoficjalnych informacji Alfa Romeo planuje huczne świętowanie 110. urodzin. Włoska marka w czerwcu planuje rzekomo prezentację nowej, jeszcze mocniejszej wersji Giulia. 

Alfa Romeo najwyraźniej chce ożywić „Gran Turismo Alleggerita”, która miała by być jeszcze lepszą wersją od najmocniejszej obecnie Quadrifoglio. GTA nie będzie jednak stałym członkiem linii, a zostanie wyprodukowany na niewielką skalę na rynku europejskim. 

Ludzie pracujący w FCA powiedzieli portalowi Mopar Insider, że nie są pewni, czy nowy flagowy sedan trafi w ogóle do sprzedaży poza Europą. 

Według raportu moc 510 koni mechanicznych standardowej Giulii Quadrifoglio wzrośnie do 620 KM. W artykule nie ma mowy o momencie obrotowym, jednak ten z pewnością będzie większy niż aktualne 600 Nm pochodzących z 2,9-litrowego silnika V6 Ferrari. 

Jeśli jesteś fanem manualnej skrzyni biegów, nie mamy dla ciebie dobrych informacji. Giulia GTA ma być podobno dostępna wyłącznie z 8-biegowym automatem ZF. Nie jest jeszcze jasne, czy samochód otrzyma napęd na tylną oś, czy na wszystkie cztery koła. 

Auto ma zostać nieco odchodzone, tak by sprostało swojemu pseudonimowi Alleggerita (z włoskiego mniejszy). GTA ma być lżejsze o 20 kilogramów od Quadrifoglio w wersji z manualem. 

Jeśli wszystkie te informacje okażą się prawdą, Giulię GTA zobaczymy 24 czerwca podczas specjalnego wydarzenia w Mediolanie. 

Giulia i Stelvio Quadrifoglio w edycji „Alfa Romeo Racing”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News