Mikołaj Marczyk: Musimy być czujni

7 interakcji Przejdź do dyskusji

Mikołaj Marczyk: Musimy być czujni

Mikołaj Marczyk: Musimy być czujni

7 interakcji

Przyszły mistrz Polski, następca Kajetana Kajetanowicza, nadzieja polskich rajdów – to tylko niektóre z określeń, którymi przez kibiców określany jest Mikołaj Marczyk. Młody zawodnik wszedł w świat mistrzostw Polski zaledwie w ubiegłym roku i musimy stwierdzić wprost – wszedł z wielkim hukiem!

W trakcie zapoznania z trasą Rajdu Śląska złapaliśmy tego utalentowanego zawodnika na krótką chwilę. Reprezentant zespołu Skoda Polska Motorsport w koncentracji i ogromnym skupieniu odpowiedział nam na dwa nurtujące nas pytania. Wierzcie albo nie, ale szybka analiza, inteligencja, elokwencja i mądrość, która bije od tego chłopaka, jest naprawdę imponująca!

Skoda Polska Motorsport skrupulatnie przeanalizowała rynek i postanowiła, że ich barwy reprezentować będą Mikołaj Marczyk oraz Szymon Gospodarczyk.

Cicho wszędzie… co to będzie?

– Jesteśmy w trakcie zapoznania z trasą Rajdu Śląska. Oesy są bardzo podobne do tego, co mieliśmy tutaj w ubiegłym roku. Oczywiście mi się podobają, ale są też wymagające i stanowią duże wyzwanie, jeśli chcemy pokonać je dobrym tempem. Zwracamy uwagę na wszystkie szczegóły, staramy się być czujni i liczymy na to, że piątek i sobota będą dla nas udane. Nie celujemy w żadne konkretne wyniki. Jeśli będziemy zadowoleni z naszej jazdy i pojawimy się na mecie, to wszystko będzie dobrze.

W tym sezonie zespół Skoda Polska Motorsport wziął udział w czterech rajdach. Trzykrotnie znajdował się na podium!

Octavia RS jako samochód do zapoznania?

– To bardzo dobry samochód jak na zapoznanie z trasą takiego rajdu. Ma napęd na cztery koła, jest w automacie a przy tym wszystkim mało pali. Jeśli mam być szczery, to naprawdę, jest to samochód w sam raz na takie zapoznanie. Oczywiście jeśli mówimy o rajdach asfaltowych. Przy tych szutrowych będziemy potrzebowali coś podwyższonego, ale na razie jest OK!

Rajd Śląska to dla Marczyka piękne wspomnienia. To właśnie tutaj w ubiegłym sezonie stanął po raz pierwszy na podium w RSMP!

Przeczytaj również