Prawomocny wyrok dla właściciela toru kartingowego po oskalpowaniu 17-latki

Prawomocny wyrok dla właściciela toru kartingowego po oskalpowaniu 17-latki

221325a1-aca4-4ef2-99a9-fc7aec6878f4

Podaj dalej

Sąd Okręgowy w Suwałkach wydał prawomocny wyrok wobec Grzegorza K., właściciela toru kartingowego w Augustowie. Tam, niemal 3 lata temu potworny wypadek miała 17-letnia dziewczyna.

Przyznano jej 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Uznany za winnego tragedii Grzegorz K. dostał też karę roku więzienia. Właściciel obiektu prawdopodobnie zostanie pozbawiony wolności w warunkach dozoru elektronicznego.

Pierwotnie Sąd Rejonowy w Augustowie skazał go na 2 lata i 2 miesiące więzienia. Jednak prokuratura i obrońca zaskarżyli ten wyrok. W miniony czwartek, sąd w Suwałkach zmniejszył karę do roku więzienia. Pozostawił zasądzoną wcześniej kwotę 100 tysięcy zadośćuczynienia. Grzegorz K. może być dalej pociągnięty do odpowiedzialności w procesach cywilnych, o ile poszkodowana się na to zdecyduje.

W lipcu 2016 r., wówczas 17-letnia Patrycja została oskalpowana. Jej włosy wkręciły się w tylną część gokarta. W konsekwencji straciła je na zawsze. Przez wiele miesięcy leżała w szpitalu. Dziewczyna nie otrzymała na obiekcie kasku, ponieważ dostała informację, że obowiązują one tylko do 16. roku życia. Grzegorz K. tłumaczył przed sądem, że nie wiedział o tym, że dziewczyna ma długie włosy, ponieważ „były z tyłu”, a nie przygląda się kobietom, żeby nie zostać „uznanym za erotomana”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News