Polacy na potęgę kradną paliwo ze stacji. Tankują samochód i jak gdyby nigdy nic odjeżdżają

Polacy na potęgę kradną paliwo ze stacji. Tankują samochód i jak gdyby nigdy nic odjeżdżają

Polacy na potęgę kradną paliwo ze stacji. Tankują samochód i jak gdyby nigdy nic odjeżdżają

Podaj dalej

Wysoka cena za paliwo na stacjach zachęca do tego, aby je kraść. Niestety dane policji pokazują, że tego typu proceder rośnie i to zatrważająco szybko. A biorąc pod uwagę, że diesel czy benzyna mają być jeszcze droższe, można spodziewać się, że tego typu sytuacji będzie jeszcze więcej. W pierwszym półroczu tego roku było o niemal 50 procent więcej kradzieży niż w tym samym okresie przed rokiem.

Kradną paliwo z powodu wysokich cen

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

Dokładnie o 42,9 procent było więcej kradzieży niż w analogicznym okresie. Najwięcej tego typu przestęp oraz wykroczeń zarejestrowała KWP w Katowicach – 314 (w I poł. 2021 r. – 262), KSP w Warszawie – 241 (219), a także KWP we Wrocławiu – 173 (152), w Poznaniu – 158 (51) i Krakowie – 116 (34). Na końcu listy znajdują się KWP w Lublinie – 15 (rok wcześniej – 9), Białymstoku – 16 (17) oraz Rzeszowie – 19 (5).

Przestępczość rośnie, bowiem pogarsza się sytuacja Polaków. Wysoka inflacja, wysokie ceny produktów i pogarszająca się sytuacja ekonomiczna, to wszystko odbija się na decyzjach o kradzieży. Uboższe społeczeństwo potrzebuje pieniędzy, żeby przetrwać i coraz częściej szukane są najbardziej proste rozwiązania.

Złodziejów nie jest łatwo namierzyć, bowiem często korzystają z kradzionych tablic rejestracyjnych bądź je całkowicie ściągają. Komenda Główna Policji podała, że  w tym roku od stycznia do czerwca stwierdzono aż 4 3 tys. 515 wykroczeń w związku z kradzieżą na stacjach paliw! Wykroczenie to czyn znacznie mniejszy obciążający ryzyko wysokiej kary.

benzyna paliwo stacja
fot. freepik

Kradzieży będzie coraz więcej

Stacje paliw muszą być przygotowane na to, że w drugiej połowie roku przestępstw tego typu będzie jeszcze więcej. Oczywiście pracownicy stacji nie są odpowiedzialni za to, aby ścigać takie osoby. Mimo wszystko muszą zachowywać czujność i zwracać uwagę na to co się dzieje przy dystrybutorach. W razie zdarzenia trzeba jak najszybciej poinformować policję.

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News