Planujesz kupić używany samochód w 2022 roku? Warto się jeszcze chwilę wstrzymać, bo powodów jest kilka

Planujesz kupić używany samochód w 2022 roku? Warto się jeszcze chwilę wstrzymać, bo powodów jest kilka

zużycie paliwa i emisje- ograniczą ilość prywatnych samochodów

Podaj dalej

W tym roku setki tysięcy kierowców w Polsce wymieni swój samochód, ale nie warto się jednak z tym śpieszyć.  Jak to najczęściej bywa w naszym kraju będzie to pojazd używany, głównie sprowadzony z zagranicy. W 2020 roku spodziewany jest zdecydowanie większy przypływ aut, niż miało to miejsce w poprzednich latach.

Używany samochód w drodze do Polski

uzywany samochod kupno

Ten rok ma być rekordowy pod względem ilości pojazdów, jakie pojawią się w Polsce. Liczba ma przekroczyć milion, a więc będzie to naprawdę dużo pojazdów. Już wiadomo, że kupić samochód z tym roku będzie chciało z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób. Zwłaszcza, że na nowe auta wciąż trzeba będzie długo czekać, a ich ceny wciąż rosną.

Inaczej ma być z autami używanymi. Tutaj po ciągłych wzrostach cen, w najbliższym czasie ma nastąpić spadek w związku ze sporą ilością pojazdów na rynku. To przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania wymianą aktualnego samochodu. Druga połowa roku powinna pozwolić na to, aby znaleźć wymarzony model w konkurencyjnej cenie.

Do takich inwestycji zostaną skłonione też firmy, bowiem leasing przez Polski Ład stał się dla nich mało opłacalny. Pojazdów będzie zatem sporo, a to wymusi obniżki, lecz pozwoli też wprowadzić na rynek wiele ”nieużytków”. Trzeba sięzatem pilnować, aby nie wprowadzić się w kłopoty, bowiem nieuczciwych sprzedawców niestety nie brakuje. Nie jest sztuką kupić tanie auto, lecz takie które nie będzie się przez kolejne miesiące i lata często się psuło.

samochod nowy wlasciciel

Stary diesel na topie

Taka ilość używanych samochodów w Polsce to niestety… duży kłopot dla wszystkich. Będą to samochody wiekowe, z dużym przebiegiem, którym bliżej jest na złom. To oznacza, że jakość powietrza w Polsce znów straci na wartości, zwłaszcza w większych i często korkujących się miastach. Nic dziwnego, że wiele osób oczekuje ograniczenie tego typu sprzedaży pojazdów.

Przed zakupem samochodu zawsze należy dokładnie sprawdzić samochód pod okiem fachowca. Zdecydowanie lepiej dołożyć pieniądze na starcie, niż później kupić kota w worku i tylko dopłacać. Zawsze trzeba mieć przygotowaną większa kwotę, aby móc upewnić się, że samochó który kupujemy posłuży nam na lata. A nie przez lata będzie skrobał nasz portfel miesiąc w miesiąc.

naplyw uzywany samochod

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News