Kupujesz samochód? To Polacy wpisują w wyszukiwarkę szukając używanego auta, którym chcą jeździć

Kupujesz samochód? To Polacy wpisują w wyszukiwarkę szukając używanego auta, którym chcą jeździć

Kupujesz samochód? To Polacy wpisują w wyszukiwarkę szukając używanego auta, którym chcą jeździć

Podaj dalej

Każdy kto chce kupić samochód dość skrupulatnie przegląda internet w poszukiwaniu takiego, jaki mu się marzy. Nie zawsze jednak uda się znaleźć to czego szukamy w takiej cenie w jakiej chcemy, bądź np. w danym kolorze. Ale wbrew pozorom wielu Polaków szuka dość podobnie, patrząc na najbardziej podstawowe filtry. Wspomnieć by tutaj można chociażby o samej kwocie.

Jaki samochód chcą Polacy?

samochód zakup samochodu używany używanego stracić pieniądze cofnięty licznik
fot. freepik.com

Dokładne dane na temat tego, czego szukają Polacy jeżeli chodzi o samochód podał portal Otomoto. Wiadomo zatem, że mowa o miejscu, gdzie każdy potencjalny nabywca sprawdza, co jest dostępnego na rynku. Dane pokazują, że najchętniej chcemy kupować samochody do kwoty 40 tysięcy złotych. Jest ona zatem najbardziej akceptowalna, jeżeli chodzi o maksymalną kwotę jaką chcemy wydać.

Oczywiście w tej cenie każdy chce mieć już samochód w bardzo dobrym stanie, który posłuży na lata. Co ciekawe, Polacy upodobali sobie SUV-y i to ich najczęściej szukają w internecie. Z tańszych aut na pewno rozchwytywana jest Dacia Duster, która się bardzo dobrze prezentuje i w dodatku jest w wersji LPG. Taki ”zestaw” rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki.

SUV staje się coraz bardziej popularny także w przypadku nowych samochodów. Tutaj również wzrasta sprzedaż tego typu modeli samochodów. To co na pewno również rzuca się w oczy, to że w ofertach pojawia się coraz więcej elektryków. Na te oczywiście w dużej mierze decydują się głównie osoby, które posiadają dom i możliwość ładowania pojazdu w garażu.

samochód porządek nieporządek sprzątanie czystość brud śmieci policja mandat
fot. pixabay

Auta dalej będą drożeć

Może okazać się, że za rok graniczną kwotą będzie już nie 40 tysięcy złotych, a 50 tysięcy złotych. Samochody dalej będą drożeć, choć już na pewno nie w tak szybkim tempie, jak w ostatnich miesiącach. Oczywiście wciąż można nabyć znacznie tańsze pojazdy, ale jak wiadomo nie tylko gorszy stan jest takich aut, ale również i rocznik.

Nie wszyscy decydują się już na tani samochód, z racji dużych kosztów napraw. Rynek dość mocno się zmienia, a klienci w związku z dużymi kosztami patrząc na tanie samochody zupełnie inaczej niż wcześniej.

mandat policja kamerka samochodowa yanosik
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News