Dacia Duster znów dostępna z LPG. Zainteresowane osoby nie będą jednak do końca zadowolone

Dacia Duster znów dostępna z LPG. Zainteresowane osoby nie będą jednak do końca zadowolone

samochody Dacii bez LPG

Podaj dalej

Dacia Duster zyskała w Polsce ogromną popularność dzięki temu, że model od zawsze był dostępny w wersji LPG. Tani SUV, a do tego możliwość taniego użytkowania go sprawiło, że od zawsze sprzedawał się jak świeże bułeczki. W naszym kraju to jeden z topowy modeli, który w ostatnich latach sprzedawał się bardzo dobrze.

Dacia przywraca LPG

2022-dacia-duster-facelift
Fot. Dacia

Przez pewien czas z oferty rumuńskiego producenta zniknęła oferta możliwości zakupu modeli Dacia z instalacją gazową. Po kilku tygodniach jednak takie samochody jak Sandero, Dustera czy Jogger można już zamawiać w wersji z LPG. To dla wielu osób ogromna zachęta do tego, aby zdecydować się właśnie na taki samochód.

Kierowcy niezwykle doceniają fakt, że nawet jak jednorazowo wydadzą więcej na samochód, to później będą taniej jeździć. A LPG w porównaniu z benzyną czy olejem napędowym to ogromna różnica w cenie na stacji paliw. Kwota za litr jaką trzeba zapłacić jest blisko 5 złotych niższa na każdym litrze. Nic więc dziwnego, że kierowcy chcą kupować auta na gaz.

Decydując się na zamówienie danego modelu z LPG trzeba liczyć się z tym, że czas oczekiwania na pojazd wydłuży się nawet o 5 miesięcy. Tutaj problem jest ten sam od wielu miesięcy i tyczy się wsystkich – chodzi o półprzewodniki. Są one stosowane w układach sterujących, m.in. jednostek napędowych. Niedobory w łańcuchu dostaw to jeden z największych problemów, który dotyka nie tylko motoryzacji.

2022-dacia-duster-facelift-2-2
fot. Dacia

Dacia jak inne samochody – także podrożała

Tani nowy samochód – kiedyś taki slogan obowiązywał i miał faktycznie pokrycie w rzeczywistości. Zwłaszcza jeżeli chodzi o modele Dacia, które Polacy dzięki temu pokochali. Obecne po roku np. Dacia Duster w wersji podstawowej kosztuje praktycznie tyle samo, ile w ubiegłym roku w największym pakiecie! To pokazuje skale tego, jak szybko drożeją samochody.

W dodatku montaż instalacji LPG nie kosztuje już symboliczne tysiąc złotych. Teraz kto chce posiadać instalację gazową w swoim pojeździe, musi wyłożyć na to dodatkowo blisko trzy tysiące złotych. Jak zatem widać nie ma co liczyć na to, że w taniej i korzystnej cenie zmontuje się samochód. Przynajmniej mając na względzie ceny z ubiegłego roku. Nowa rzeczywistość mocno dotyka wszystkich, a ceny nie pozostawiają ku temu żadnych złudzeń.

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News