Ceny paliw mają już tylko 50 groszy różnicy. Kierowcy odczują to zaraz przy tankowaniu

Ceny paliw mają już tylko 50 groszy różnicy. Kierowcy odczują to zaraz przy tankowaniu

diesel ceny paliw

Podaj dalej

Z dnia na dzień coraz bardziej zaciera się różnica, jeżeli chodzi o ceny paliw. Benzyna i diesel mają się coraz bliżej ku sobie, a ich ceny będą stawać się coraz bardziej zbliżone. I szkoda tylko, że to nie zasługa taniejącego oleju napędowego w znacznym stopniu, lecz szybko rosnącej cenie 95-tki, która po prostu dogania kwotę 7 złotych.

Ceny paliw z coraz mniejszymi rozbieżnościami

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Średnie ceny paliw pokazują, że diesel i benzynę dzieli już tylko 50 groszy. Różnica na stacjach paliw jest jednak wciąż większa i oscyluje w granicach 70, a nawet i 80 groszy. W najbliższych dniach i w detalu jednak cena będzie miała się bardziej ku sobie. Na dzień dzisiejszy benzyna tak średnio powinna kosztować 6,85 zł/l wraz z podatkiem, lecz bez marży.

Temat marży jednak wciąż pozostaje bardzo daleki dla benzyny i diesla. Ostatni tydzień pokazał, że mimo rosnących cen i tak wciąż przerzucana jest ona na inne paliwo – LPG. Wynika to z jego niskiej ceny, która pomału zaczyna dobijać do 4 złote. Nikogo nie powinien zdziwić widok, gdy w maju na niektórych stacjach paliw pojawi się taka cena przy autogazie.

Tak samo nie powinno być zaskoczenia, gdy ceny paliw w przypadku diesla i benzyny będą wynosiły ponad 7 złotych.  Jak widać do tego poziomu brakuje już naprawdę niewiele. Przy coraz mocniejszej złotówce, silnym dolarze i rosnącej cenie ropy, w drugim kwartale maja możemy już doświadczyć takiego zjawiska.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News