Ceny LPG znów lecą dół. Po ile kierowcy będą tankować gaz w połowie miesiąca?

Ceny LPG znów lecą dół. Po ile kierowcy będą tankować gaz w połowie miesiąca?

lpg gaz autogaz

Podaj dalej

Sierpień nie zaczął się dobrze dla kierowców tankujących LPG. W ostatnim czasie cena hurtowa podskoczyła po dwóch podwyżkach o niecałe 10 groszy. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bowiem nastał czas obniżki. Wygląda zatem, że rynek autogazu w końcu reaguje na opadające ceny ropy, a tym samym diesla i benzyny.

LPG zaraz w nowej niskiej cenie

dacia-lpg-2
fot. Dacia

Na ceny LPG w Polsce i tak nie można obecnie narzekać. Tankowanie znajduje się obecnie na poziomie około 3 złote, a w wielu miejscach w Polsce nawet poniżej tej kwoty. Drobne korekty na pewno nie dotykają kierowców, a nawet i stacji paliw. Można było zaobserwować, że niewielkie podwyżki nie wpłynęły na zmiany cen.

Teraz nastała obniżka na poziomie około 2 groszy, co na pewno już całkowicie odgoni strach, że cena wzrośnie np. o 10 groszy. Zwłaszcza, że lada moment wiele wskazuje na to, że czekają nas bardziej wyraźne obniżki. Zdaniem analityków LPG będzie umacniać swoją pozycję poniżej kwoty 3 złote za litr.

Jak pokazało życie prognozy z pierwszego kwartału roku kompletnie się nie sprawdziły. Często i gęsto można było usłyszeć, że LPG będzie dość długo kosztować około 4 złote, a nawet ponad. Kryzys nie był długo straszny dla autogazu, bowiem tak naprawdę już od maja ceny zaczęły wyraźnie spadać i ani przez chwilę nie notować podwyżek.

Po majówce LPG po 4 zł za litr
fot. freepik.com – EugenePetrunin

Jesień i zima z LPG

Pod znakiem zapytanie stoi to, jak będzie wyglądał sezon jesienny i zimowy dla tego paliwa. Coraz więcej mówi się o problemach z energią, jakie mają dotknąć wiele krajów. Po raz kolejny może zatem dość znacząco odbić się to na paliwach. Z racji wysokiego popytu ceny mogą wyraźnie wzrosnąć i znów utrudnić życie kierowcom.

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News