Autostrada A2 między Łodzią a Warszawą znów da się we znaki kierowcom. Są jednak powody do zadowolenia

Autostrada A2 między Łodzią a Warszawą znów da się we znaki kierowcom. Są jednak powody do zadowolenia

autostrada a4 kraków katowice opłaty opłata cena

Podaj dalej

Autostrada w Polsce potrafi wywołać różne skojarzenia wśród kierowców – dobre i złe. To oczywiście zależy głównie jakim odcinkiem się jedzie, bo różnorodności pod tym względem nie brakuje. I to pod względem cenowej, jak i komfortu, co dla wielu osób jest kluczowe, jeżeli chodzi o podróżowanie po kraju. Teraz jedna z kluczowych dróg doczeka się zmian, a mowa o A2.

Nadchodzą utrudnienia. Autostrada A2 będzie miała więcej pasów

kierowca turystyka węgiel z niemiec
Freepik

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg, jeżeli chodzi o rozbudowę autostrady A2 do trzech i czterech pasów. Mowa o odcinku od Łodzi aż do Warszawy, który jest kluczowy do połączenia centralnej polski z południem. – Ogłaszamy dziś przetarg na projekt budowlany na dobudowę trzeciego pasa ruchu na autostradzie A2 pomiędzy węzłami Łódź Północ i Konotopa – powiedział p.o. dyrektora łódzkiego oddziału GDDKiA Tomasz Kwieciński.

Z kolei do czterech pasów ma zostać rozbudowana autostrada pomiędzy węzłami Konotopa i Pruszków. Prace mają ruszyć dopiero w 2025 roku, a więc za dwa lata. Do tego czasu wykonawca ma zostać wybrany w połowie tego roku i od podpisania umowy będzie miał 18 miesięcy na opracowanie projektu.

Autostrada będzie zatem szersza na długości około 90 km, w tym około 45 km w woj. łódzkim. Niewątpliwie, gdy ruszą prace kierowcy będą musieli liczyć się z tym, że napotkają pewne utrudnienia. Mimo wszystko za kilka lat, gdy już wszystko będzie gotowe, podróżowanie z południa Polski do stolicy – i odwrotnie – stanie się dużo przyjemniejsze.

autostrada autostrady polska
(fot) freepik

W Polsce przybędzie dróg

GDDKiA przekaże w tym roku kierowcom 256 km dróg krajowych. Do tego ma także ogłosić przetargi na inwestycje o długości 565 km i zawrzeć umowy na realizację 295 Dużo zatem będzie się działo, jeżeli chodzi o polskie drogi. Pod tym względem na pewno, jako kraj mocno się rozwijamy i będziemy rozwijać.

Za 10 lat jazda po Polsce stanie się dużo przyjemniejsza i szyba. Pytanie tylko, jak droga? Niestety pod tym względem jest wciąż nie najlepiej, bowiem stawki na niektórych autostradach są wyraźnie zbyt wysokie. Oby i to z czasem się poprawiło.

limit prędkości a oszczędności paliwa autostrada
Freepik,/ xb1000

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News