9 maja ostatnie tanie paliwo na stacjach. Diesel, benzyna i LPG będą niedostępne w tych cenach

9 maja ostatnie tanie paliwo na stacjach. Diesel, benzyna i LPG będą niedostępne w tych cenach

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Paliwo w niskiej cenie na stacjach idzie w zapomnienie. Kierowcy którzy mogą choćby w połowie uzupełnić bak, lepiej zrobią to jak najszybciej. Ceny zaczynają iść w górę, a co za tym idzie tankowanie będzie jeszcze droższe. Lepiej zaznać jeszcze s-tmak mniejszych kosztów, a przynajmniej jeżeli chodzi o benzynę.

Tylko drogie paliwo

benyzna 95 paliwo
fot. freepik

Z dnia na dzień od 9 maja powinniśmy obserwować ciągłe podwyżki, jeżeli chodzi o benzynę i LPG. Diesel nie powinien się zmieniać, ale to jak na razie scenariusz przed początkiem tygodnia. Już niejednokrotnie życie pokazywało, że poniedziałek czy wtorek potrafił mocno namieszać z cenami w piątek. Chodzi oczywiście o cenę ropy, która ciągle rośnie.

Ropa to jedno, ale wciąż utrzymuje się bardzo wysoka cena za dolara. Tym samym widać, że ciężko będzie w najbliższym czasie liczyć na jakiekolwiek obniżki. Perspektywy są takie, że benzyna będzie drożała do poziomu ponad 7 złotych za litr. Niemalże zrówna się z ceną jaką płacą kierowcy posiadający silnik wysokoprężny.

W zestawieniach cenowych widać również, że LPG wędruje do ceny 4 złote. Taka wartość może zostać osiągnięta już w drugiej połowie maja. Kierowcy powinni pamiętać o jednym – im wcześniej zatankują, tym tak naprawdę lepiej. Każdy kolejny dzień może być już z dodatkowym wydatkiem, względem poprzedniego.

paliwo-znizka-dla-najbogatszych
fot. freepik

Perspektywy nie są najlepsze

Maj zapowiada się najdroższym miesiącem w historii polski, jeżeli chodzi o ceny za paliwo. Zarówno dla osób, które tankują diesel, benzynę i LPG. Ceny będą jednymi z najwyższych, jeżeli chodzi o średnią za cały miesiąc. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o 95-tkę oraz autogaz. Diesel wciąż stoi pod znakiem zapytania, jeżeli chodzi o dalszą sytuację. Ku zaskoczeniu jego cena jest stabilna względem rosnącej benzyny.

benzyna paliwo stacja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News