Poznaliśmy obsadę Rajdu Rzeszowskiego. Powrót trzech mistrzów Polski, 11 aut R5

79 załóg pojawiło się na liście zgłoszeń 27. Rajdu Rzeszowskiego (9-11 sierpnia), 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pierwszej o współczynniku 2 (podwójnie punktowanej).

Poznaliśmy obsadę Rajdu Rzeszowskiego. Powrót trzech mistrzów Polski, 11 aut R5
Podaj dalej

Włączenie imprezy do międzynarodowych cyklów FIA – Central Rally Trophy (rozgrywany w ramach Rajdowego Trofeum Europy FIA) i Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA-CEZ) przyciągnęło 3 zagraniczne załogi. Listę otwiera włosko-rumuński duet Simone Tempestini/Sergiu Itu, który dokona premiery samochodu klasy RGT (Abarth 124 Rally) na polskich odcinkach.

Za powracającymi do krajowych mistrzostw Grzegorzem Grzybem (mistrz Polski 2016) i Bogusławem Browińskim ustawiono rosyjską załogę Nikołaj Griazin/Jarosław Fiedorow (obie w Skodach Fabia R5), która będzie walczyć tylko o punkty do Central Rally Trophy. Nie oglądany od ubiegłrocznego Rajdu Rzeszowskiego, Łukasz Habaj (mistrz Polski 2015) pojedzie z Danielem Dymurskim Fordem Fiestą R5. Taki sam samochód zapowiedział Czech, Ondrej Bisaha, który nie będzie klasyfikowany tylko w rundzie RSMP.

Liderzy punktacji mistrzostw Polski, Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń nakleją na swoją Fabię R5 szósty numer startowy. Za załogą Go+Cars Atlas Ward na liście umieszczono jeszcze 6 załóg w samochodach R5 (jest ich łącznie 11, z czego 9 w RSMP). Fiestami pojadą Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym, Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem, Dariusz Poloński z Łukaszem Sitkiem i Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem. Fabią pojawi się oczywiście załoga Skoda Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, a Hyundaia i20 przedstawią Łukasz Byśkiniewicz z Maciejem Wisławskim, dla którego będzie to 14 Rajd Rzeszowski w karierze.

Na trasy RSMP w barwach Subaru Poland Rally Team powraca Wojciech Chuchała (mistrz Polski z 2014 r. i mistrz  ERC2 2016), któremu będzie towarzyszyć Sebastian Rozwadowski. W Open N zgłosili się także Marcin Słobodzian, Sławomir Kurdyś (Subaru Imprezy), Damian Łata (Ford Fiesta Proto), Łukasz Kotarba, Marek Nowak i Kacper Terlikowski (Mitsubishi Lancery Evo).

Część załóg klasy 4 (ośka) zgłosiła się do CRT i FIA-CEZ, przez co zostali ustawienie na liście startowej przed załogami Open N. W tym gronie są Jacek Jurecki, Kamil Bolek, Łukasz Lewandowski (Peugeoty 208 R2), Damian Wawrzyczek (Citroen C2) i Marcin Wilusz (Honda Civic). Za N-grupowymi autami 4×4 na liście startowej może zostać ustawiony Kacper Wróblewski, Grzegorz Bonder i Zbigniew Skucha-Cienciała (Peugeoty 208 R2). W Open 2WD+ zestawienie otwiera Sławomir Strychalski (Nissan 350Z), w Open 2WD R+ Tomasz Zbroja (Citroen DS3 R3T).

Wysoka frekwencja w Motul HRSMP

37 załóg (4 bez pomiaru czasu) przyjęto na listę zgłoszeń 6. rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na czele ustawiono Piotra Zaleskiego z Jackiem Gruszczyńskim (Porsche 911 SC RS), Roberta Lutego z Marcinem Celińskim (Subaru Legacy), Michała i Jacka Pryczków (Subaru Impreza 555), Grzegorza Olchawskiego z Łukaszem Wrońskim (Audi Quattro A2) oraz Arkadiusza Kulę z Jarosławem Janaszem (Renault Megane Maxi).

27. Rajd Rzeszowski – lista zgłoszeń RSMP + CEZ + ERT
27. Rajd Rzeszowski – lista zgłoszeń Motul HRSMP

Przeczytaj również