Poznaliśmy obsadę Rajdu Rzeszowskiego. Powrót trzech mistrzów Polski, 11 aut R5

Poznaliśmy obsadę Rajdu Rzeszowskiego. Powrót trzech mistrzów Polski, 11 aut R5

19 interakcji
Poznaliśmy obsadę Rajdu Rzeszowskiego. Powrót trzech mistrzów Polski, 11 aut R5

Podaj dalej

79 załóg pojawiło się na liście zgłoszeń 27. Rajdu Rzeszowskiego (9-11 sierpnia), 4. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, pierwszej o współczynniku 2 (podwójnie punktowanej).

Włączenie imprezy do międzynarodowych cyklów FIA – Central Rally Trophy (rozgrywany w ramach Rajdowego Trofeum Europy FIA) i Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA-CEZ) przyciągnęło 3 zagraniczne załogi. Listę otwiera włosko-rumuński duet Simone Tempestini/Sergiu Itu, który dokona premiery samochodu klasy RGT (Abarth 124 Rally) na polskich odcinkach.

Za powracającymi do krajowych mistrzostw Grzegorzem Grzybem (mistrz Polski 2016) i Bogusławem Browińskim ustawiono rosyjską załogę Nikołaj Griazin/Jarosław Fiedorow (obie w Skodach Fabia R5), która będzie walczyć tylko o punkty do Central Rally Trophy. Nie oglądany od ubiegłrocznego Rajdu Rzeszowskiego, Łukasz Habaj (mistrz Polski 2015) pojedzie z Danielem Dymurskim Fordem Fiestą R5. Taki sam samochód zapowiedział Czech, Ondrej Bisaha, który nie będzie klasyfikowany tylko w rundzie RSMP.

Liderzy punktacji mistrzostw Polski, Jakub Brzeziński i Kamil Kozdroń nakleją na swoją Fabię R5 szósty numer startowy. Za załogą Go+Cars Atlas Ward na liście umieszczono jeszcze 6 załóg w samochodach R5 (jest ich łącznie 11, z czego 9 w RSMP). Fiestami pojadą Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym, Zbigniew Gabryś z Arturem Natkańcem, Dariusz Poloński z Łukaszem Sitkiem i Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem. Fabią pojawi się oczywiście załoga Skoda Polska Motorsport, Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, a Hyundaia i20 przedstawią Łukasz Byśkiniewicz z Maciejem Wisławskim, dla którego będzie to 14 Rajd Rzeszowski w karierze.

Na trasy RSMP w barwach Subaru Poland Rally Team powraca Wojciech Chuchała (mistrz Polski z 2014 r. i mistrz  ERC2 2016), któremu będzie towarzyszyć Sebastian Rozwadowski. W Open N zgłosili się także Marcin Słobodzian, Sławomir Kurdyś (Subaru Imprezy), Damian Łata (Ford Fiesta Proto), Łukasz Kotarba, Marek Nowak i Kacper Terlikowski (Mitsubishi Lancery Evo).

Część załóg klasy 4 (ośka) zgłosiła się do CRT i FIA-CEZ, przez co zostali ustawienie na liście startowej przed załogami Open N. W tym gronie są Jacek Jurecki, Kamil Bolek, Łukasz Lewandowski (Peugeoty 208 R2), Damian Wawrzyczek (Citroen C2) i Marcin Wilusz (Honda Civic). Za N-grupowymi autami 4×4 na liście startowej może zostać ustawiony Kacper Wróblewski, Grzegorz Bonder i Zbigniew Skucha-Cienciała (Peugeoty 208 R2). W Open 2WD+ zestawienie otwiera Sławomir Strychalski (Nissan 350Z), w Open 2WD R+ Tomasz Zbroja (Citroen DS3 R3T).

Wysoka frekwencja w Motul HRSMP

37 załóg (4 bez pomiaru czasu) przyjęto na listę zgłoszeń 6. rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na czele ustawiono Piotra Zaleskiego z Jackiem Gruszczyńskim (Porsche 911 SC RS), Roberta Lutego z Marcinem Celińskim (Subaru Legacy), Michała i Jacka Pryczków (Subaru Impreza 555), Grzegorza Olchawskiego z Łukaszem Wrońskim (Audi Quattro A2) oraz Arkadiusza Kulę z Jarosławem Janaszem (Renault Megane Maxi).

27. Rajd Rzeszowski – lista zgłoszeń RSMP + CEZ + ERT
27. Rajd Rzeszowski – lista zgłoszeń Motul HRSMP

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News