Powstała rajdowa nawigacja na smartfony. Pilot dyktuje każdy zakręt!

Powstała rajdowa nawigacja na smartfony. Pilot dyktuje każdy zakręt!

andreucci-codrive-lapp-per-smartphone-che-spiana-le-curve

Podaj dalej

Jedenastokrotny rajdowy mistrz Włoch, Paolo Andreucci zaprezentował przełomową aplikację służącą do nawigacji. Od całej reszty odróżnia ją to, że drogę cały czas opisuje pilot rajdowy.

AndreucciCoDrive posiada zunifikowany system notatek, który dopasowuje opis do określonych kątów zakrętów na mapie. Dzięki temu, będąc np. na nieznanej krętej górskiej sekcji można znacznie lepiej wyobrazić sobie co czeka nas za łukiem oraz podjąć lepszą decyzję dotyczącą hamowania lub przyspieszania. Zwłaszcza w gorszych warunkach atmosferycznych.

Twórcy zapowiadają, że aplikacja dostosowuje się do stylu jazdy użytkownika. Można także wybrać tryb Basic oraz Sport, co może być pierwszym krokiem do stworzenia wirtualnego pilota w zawodach sportowych. W ustawieniach nawigacji znajdziemy także ostrzeżenia przed fotoradarami. Oprócz tego posiada szereg wyzwań w zakresie bezpiecznej jazdy. Ich spełnianiem można wygrać bilety na rundy WRC, codrive z samym Paolo Andreuccim, a także vouchery na paliwo.

Aplikacja analizuje zakręty na mapie, przypisując do nich odpowiednią komendę.

Obecnie aplikacja AndreucciCoDrive dostępna jest na iTunes oraz Google Play w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Wkrótce mają pojawić się głosy pilotów w kolejnych dialektach. Kogo chcielibyście usłyszeć w roli dyktującego notatki?

Aplikacja oferuje wygranie wejściówki na rundy WRC oraz codrive’u z Paolo Andreuccim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News