Porsche i Star Wars zacieśniają więzi. Taycan zaprezentowany jako członek oddziału szturmowców

Porsche i Star Wars zacieśniają więzi. Taycan zaprezentowany jako członek oddziału szturmowców

Podaj dalej

Choć oficjalna premiera Taycana miała miejsce już we wrześniu, Porsche pomyślało, że nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić osobną imprezy dla Azji i Pacyfiku w Singapurze.

Aby nadać wagi pierwszemu całkowicie elektrycznemu modelowi marki, został on wprowadzony na scenę wraz z eskadrą szturmowców. Całość została powiązana ze specyfikacją samochodu. Wykończony białą farbą z dziwacznie pomalowanymi obręczami wyglądał niemal jak członek zespołu.

Matthias Becker, Porsche: – Wraz z Taycanem wkraczamy w nową erę i ten duch doskonale pasuje do kultowej marki Star Wars i naszego wspólnego wydarzenia tutaj w Singapurze.

W rzeczywistości producent ze Stuttgartu ogłosił niedawno wspólne przedsięwzięcie z Lucasfilm, firmą stojącą za franczyzą Star Wars. Zadaniem Porsche było zaprojektowanie kolejnego wspaniałego statku kosmicznego, który pojawi się w nadchodzącym „The Rise of Skywalker”.

Zaprezentowany w Singapurze model to Taycan Turbo o łącznej mocy 671 KM w trybie overboost. Na rynku europejskim i amerykańskim obecnie dostępne są również Turbo S, które są aktualnie najmocniejszymi elektrykami Porsche. Najbardziej bazową wersją jest 4S.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News