Porsche i Star Wars zacieśniają więzi. Taycan zaprezentowany jako członek oddziału szturmowców

Porsche i Star Wars zacieśniają więzi. Taycan zaprezentowany jako członek oddziału szturmowców

Zrzut ekranu 2019-11-29 o 13.33.54

Podaj dalej

Choć oficjalna premiera Taycana miała miejsce już we wrześniu, Porsche pomyślało, że nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić osobną imprezy dla Azji i Pacyfiku w Singapurze.

Aby nadać wagi pierwszemu całkowicie elektrycznemu modelowi marki, został on wprowadzony na scenę wraz z eskadrą szturmowców. Całość została powiązana ze specyfikacją samochodu. Wykończony białą farbą z dziwacznie pomalowanymi obręczami wyglądał niemal jak członek zespołu.

Matthias Becker, Porsche: – Wraz z Taycanem wkraczamy w nową erę i ten duch doskonale pasuje do kultowej marki Star Wars i naszego wspólnego wydarzenia tutaj w Singapurze.

W rzeczywistości producent ze Stuttgartu ogłosił niedawno wspólne przedsięwzięcie z Lucasfilm, firmą stojącą za franczyzą Star Wars. Zadaniem Porsche było zaprojektowanie kolejnego wspaniałego statku kosmicznego, który pojawi się w nadchodzącym „The Rise of Skywalker”.

Zaprezentowany w Singapurze model to Taycan Turbo o łącznej mocy 671 KM w trybie overboost. Na rynku europejskim i amerykańskim obecnie dostępne są również Turbo S, które są aktualnie najmocniejszymi elektrykami Porsche. Najbardziej bazową wersją jest 4S.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News