PKN Orlen dokonał pierwszej bezpośredniej inwestycji

PKN Orlen dokonał pierwszej bezpośredniej inwestycji

PKN Orlen dokonał pierwszej bezpośredniej inwestycji

Podaj dalej

Orlen VC samodzielnie przejął nową emisję akcji firmy ICsec – polskiego producenta odpowiedzialnego za systemy cyberbezpieczeństwa dla przemysłu. Cała inwestycja jest elementem strategii, która polega na inwestowaniu w spółki z autorskimi rozwiązaniami o potencjale międzynarodowym. 

Inwestycja w przełomowe innowacyjne rozwiązania

,,Fundusz ORLEN VC to największy korporacyjny fundusz Venture Capital w Polsce. W ciągu 10 lat chcemy zainwestować ok. 100 milionów euro w spółki technologiczne oferujące przełomowe innowacyjne rozwiązania. Pierwszą bezpośrednią z nich jest inwestycja w ICsec, polskiego producenta systemów cyberbezpieczeństwa dla przemysłu. To spółka, która jest jednym z najbardziej perspektywicznych dostawców tego typu rozwiązań. Inwestycje w nowe obszary pozwolą na wymianę wiedzy i technologii, przyczyniając się do realizacji strategii koncernu” – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

ICsec jest polskim producentem systemów cyberbezpieczeństwa dla przemysłu. Firma ta oferuje swoim klientom narzędzia do wykrywania anomalii i cyberzagrożeń w sieciach automatyki przemysłowej. Między innymi dlatego, że rynek cyberbezpieczeństwa jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie PKN Orlen zwróciło swoją uwagę na ICsec. Co najważniejsze wydarzenia z ostatnich miesięcy sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na tego typu usługi nie tylko w Polsce, ale i w Europie. 

,,Obecnie koncentrujemy się na nawiązaniu współpracy z dystrybutorami i partnerami biznesowymi w Polsce i za granicą. Nasze rozwiązania są w stanie zapewnić podwyższony poziom bezpieczeństwa narodowego, szczególnie w infrastrukturze krytycznej, która jest priorytetem na całym świecie. Dziękujemy za zaufanie zespołowi PKN ORLEN VC, jednocześnie cieszymy się, że ICsec, działający w branży Cyberbezpieczeństwa, jest pierwszą spółką, w którą bezpośrednio zainwestował ORLEN VC” – mówi Prezes ICsec Robert Juszczyk.

,,Dla nas w ICsec pozyskanie ORLEN VC jako inwestora utwierdza nas w przekonaniu, że obrana przez nas 5 lat temu droga była słuszna, i że zagospodarowaliśmy właściwy i niezwykle priorytetowy obszar technologiczny. Uważamy, że możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń z ekspertami koncernu pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszej technologii SCADvance XP” – mówi Marek Smolik CTO ICsec.

Orlen zwiększa obszar swoich zainteresowań

Orlen VC nie interesuje się tylko i wyłącznie cyberbezpieczeństwem. Ich obiektami zainteresowania są również branże takie jak: energetyka, petrochemia, nowoczesny detal, gospodarka o obiegu zamkniętym, biopaliwa nowej generacji, nowa mobilność oraz przemysł 4.0. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News