Zwieńczenie programu Eco-Miasto 2022. Międzynarodowa konferencja „Nadzieja w czasach niepewności”

Zwieńczenie programu Eco-Miasto 2022. Międzynarodowa konferencja „Nadzieja w czasach niepewności”

Zwieńczenie programu Eco-Miasto 2022. Międzynarodowa konferencja „Nadzieja w czasach niepewności”

Podaj dalej

Renault jest jednym z pomysłodawców, a tym samym partnerem strategicznym programu Eco-Miasto. Podczas konferencji „Nadzieja w czasach niepewności”, która co roku jest zwieńczeniem programu, zostaną zaprezentowane rozwiązania w zakresie kryzysów środowiskowych. Ponadto tematem wydarzenia będzie również rozwój przestrzeni miejskiej. Nie zabraknie też uroczystego wręczenia nagród w konkursie Eco Miasto 2022.

 

Międzynarodowa konferencja Eco-Miasto 2022

Renault Scenic Concept

Na konferencji „Nadzieja w czasach niepewności” przedstawione zostaną trendy oraz praktyki dotyczące przezwyciężania kryzysów środowiskowych. Do tematów wystąpień należą też wyzwania związane z rozwojem przestrzeni miejskiej. Wiele czynników wpływa na komfort życia w mieście m.in. rozplanowanie przestrzeni, mobilność, zielone tereny, stan powietrza oraz klimat.

Stanowiąca zwieńczenie każdej edycji programu Eco-Miasto międzynarodowa konferencja jest świetna okazja do rozmów i wymiany doświadczeń czy inicjatyw. Na wydarzenie zapraszani są eksperci, liderzy w zakresie ochrony środowiska, przedstawiciele samorządów, a także Partnerzy projektu. Program obejmuje wiele ciekawych debat i dyskusji, a w jednej z nich wystąpi Andrzej Gemra, ekspert ds. elektromobilności Renault Polska.

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie Eco Miasto 2022

Renault Clio 2020

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas konferencji, zostaną ogłoszeni laureaci tegorocznego konkursu Eco Miasto. Zwycięzców wybrano z pięciu poszczególnych kategorii: zrównoważona mobilność, efektywność energetyczna, zieleń miejska, gospodarka wodna oraz gospodarka odpadami.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć o tym, że Renault Polska wspiera program Eco Miasto już od samego początku. W tym roku marka zafundowała nagrodę specjalną dwóm zwycięskim miastom w kategorii ,,zrównoważona mobilność”. Nagrodą jest wypożyczenie na miesiąc Renault Megane E-Tech elektrycznego, które wręczy Fabien Goulmy, Managing Director Cluster East.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News