Wspólna historia FIAT-a i Disneya. Producent przygotował nową wersję Fiata Topolino poświęconej Myszce Miki

Fiat za radością obchodzi stulecie Disneya, przygotowując dla niego wyjątkowy prezent. Pięć unikatowych wersji nowego Fiata Topolino, dedykowanych kultowej postaci Myszki Miki. Prezentacja odbyła się w Casa 500, na czwartym piętrze prestiżowej instytucji artystycznej. To niezwykłe wydarzenie stanowiło artystyczną podróż w czasie, upamiętniając 100 lat istnienia Disneya i 95 urodziny Myszki Miki. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o niebywałym geście ze strony motoryzacyjnego producenta w stronę Disneya. Co obie marki mają ze sobą wspólnego? Zobaczcie sami. 

Wspólna historia FIAT-a i Disneya. Producent przygotował nową wersję Fiata Topolino poświęconej Myszce Miki
Podaj dalej

Wspólna historia FIAT-a i Disneya

Wspólna historia FIAT-a i Disneya

Fiat świętuje stulecie Disneya, przygotowując prezent w postaci pięciu unikatowych wersji nowego Fiata Topolino. Każda z nich dedykowana kultowej postaci Myszki Miki. Pojazdy zostały zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Casa 500. To wydarzenie stanowiło artystyczną podróż w czasie, upamiętniając 100 lat istnienia The Walt Disney Company, 95. urodziny Myszki Miki oraz stulecie kompleksu przemysłowego Lingotto. 

Olivier Francois, CEO FIAT i Global Stellantis CMO, skomentował: ,,Historie FIAT-a i Disneya są ze sobą związane, ponieważ zarówno Disney, jak i Lingotto świętują swoje setne rocznice, a 2 Topolino – ikona Disneya i pierwszy Fiat 500 – od dziesięcioleci inspirują sztukę, sztukę uliczną i modę. Łączy nas o wiele więcej niż tylko nazwa: DNA, autentyczność, znaczenie prostoty, ciepła i radości. Wartość pozwalania ludziom patrzeć na świat i przyszłość z uśmiechem i optymizmem, sposób na nawiązanie kontaktu z młodszą publicznością. Nowy Fiat Topolino odegra w tym swoją rolę, oferując ludziom „uśmiechniętą” mobilność elektryczną. Dziś z dumą prezentuję nasz hołd dla Disneya w postaci pięciu specjalnych egzemplarzy Topolino, wszystkie inspirowane kultową postacią Disneya, od której wziął się przydomek naszego Topolino w latach trzydziestych XX wieku”.

Daniel Frigo, country manager The Walt Disney Company na rynki włoski i turecki oraz dyrektor Studio Italy, powiedział: „W wytwórni filmowej Disney jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy być częścią kultury i niesamowitej kreatywności Włoch. Ta miłość do Italii zainspirowała nas do nawiązania relacji opartej na szacunku i zaufaniu zarówno do Włochów, jak i marki FIAT. Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że możemy świętować naszą 100. rocznicę powstania przeżywając magiczną chwilę, która ponownie łączy markę FIAT i Topolino w duchu kreatywności i więzi przyjaźni”.

Marka uznała, że tradycyjne wydarzenie motoryzacyjne to zdecydowanie za mało, aby uczcić tę współpracę. Z tego względu powstał projekt, w którym dwa zespoły projektowe o różnym doświadczeniu podjęły się stworzenia nowego Fiata Topolino. 

Poznajcie Fiata dedykowanego Myszce Miki

Wspólna historia

Historia rozpoczyna się od tematu historycznego, któremu Fiat Topolino składa hołd. Bezpośrednią inspiracją jest grafika z pierwszego, uwielbianego przez ludzki krótkometrażowego filmu Disneya zatytułowanego “Parowiec Willie”. Marka wzorując się na tym klasycznym dziele przenosi kultową postać animowaną na zupełnie nowy poziom, łącząc bogatą historię Disneya z nowoczesnym Designem.  

Inspirując się sztuką nowoczesną, Fiat Topolino wykorzystuje fakturę z inicjałami Myszki Miki jako drugą skórę. Ten szczegół ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale również symbolizuje głębokie połączenie z ikoniczną postacią. Poprzez użycie faktury z inicjałami, Fiat Topolino pragnie stać się nośnikiem pozytywnej energii, podkreślając radość i optymizm. 

Abstrakcyjne malowanie nadwozia stanowi upamiętnienie dla jeszcze jednego aspektu kreatywności Disneya. Mowa tu o sposobie, w jaki firma odświeża klasyczne elementy stylistyczne za pomocą fantastycznych znaków graficznych i symboli. Dzięki nietypowemu podejściu uzyskano efekt wizualny, który emanuje siła i wyrazistością, jednocześnie zachowując elegancję. Malowanie nadwozia charakteryzuje zarówno Disneya, jak i Fiat-a. 

 

Przeczytaj również