Stellantis poszerza współpracę z Vulcan Energy

Stellantis poszerza współpracę z Vulcan Energy

Stellantis poszerza współpracę z Vulcan Energy

Podaj dalej

Stellantis rozszerza wspólne działania z Vulcan Energy Resources. Wstępna umowa została przedłużona do 10 lat. Całe to przedsięwzięcie czyni firmę Stellantis drugim w kontekście wielkości udziałowcem spółki Vulcan. Cała inwestycja polega na zwiększeniu produkcji niskoemisyjnego wodorotlenku litu, który potrzebny jest Stellantis do produkcji pojazdów elektrycznych w Europie. 

Ważne ogłoszenie w sprawie inwestycji

Stellantis wraz z Vulcan Energy Resources ogłosiły inwestycję producenta samochodów w spółkę Vulcan wartą 50 mln euro oraz tym samym przedłużenie istniejącej już umowy na dostawy do 10 lat. W związku z planowanym przez firmę Vulcan rozszerzeniem produkcji inwestycja kapitałowa ma zostać przeznaczona na powiększenie liczby odwiertów na polu solankowym w dolinie górnego Renu. Vulcan Energy Resources już teraz zajmuje się produkcją energii geotermalnej na terenie URVBF. W ramach projektu Zero Carbon Lithium, planowana jest produkcja wodorotlenku litu bez wykorzystania paliw kopalnych oraz zerowej emisji netto. 

„Dokonanie tej wysoce strategicznej inwestycji w wiodącą firmę dostarczającą lit umożliwi nam stworzenie odpornego i zrównoważonego łańcucha wartości dla naszej produkcji akumulatorów do pojazdów elektrycznych w Europie” – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. „Cały czas dążymy do tworzenia silnych relacji z partnerami, którzy podzielają nasze wartości, wspólnie walcząc z globalnym ociepleniem i oferując naszym klientom czystą, bezpieczną i przystępną cenowo mobilność”.

„Znacząca inwestycja Stellantis w spółkę Vulcan i projekt Zero Carbon Lithium jest wyrazem zdecydowanego stanowiska jednego z największych producentów samochodów na świecie w kwestii zrównoważonego i strategicznego pozyskiwania materiałów do produkcji akumulatorów” – powiedział dyrektor generalny spółki Vulcan, dr Francis Wedin. „Całkowicie zgadzamy się z celami Stellantis w zakresie dekarbonizacji i elektryfikacji, które należą do jednych z najbardziej ambitnych w branży. To zachęcające, że wiodący producent samochodów inwestuje w lokalną, niskoemisyjną produkcję litu przeznaczonego dla samochodów elektrycznych. Ponieważ jest to nasz największy odbiorca, cieszymy się, że możemy zacieśnić  relacje ze Stellantis jako znaczącym udziałowcem Vulcan i naszej działalności Zero Carbon Lithium”.

Stellantis wschodzącym liderem w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych

diesel-fabryka-stellantis-elektryki

W zakresie planu strategicznego Dare Forward 2030, marka samochodowa ogłosiła zamiary osiągnięcia 100% udziału BEV w sprzedaży pojazdów osobowych w Europie. Dodatkowo firma pragnie uzyskać 50% udziału aut osobowych i lekkich dostawczaków w Stanach Zjednoczonych. Stellantis zostanie zdecydowanym liderem branży w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych, to wszystko dzięki osiągnięciu neutralności emisyjnej do 2038 roku. 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News