Samoobsługowe stacje od Grupy Orlen

Samoobsługowe stacje od Grupy Orlen

Samoobsługowe stacje od Grupy Orlen

Podaj dalej

Grupa Orlen informuje, że otworzyła dwie kolejne stacje w zachodniej części Słowacji. Aktualnie marka posiada na tym rynku 26 stacji. Co ciekawe, do końca tego roku sieć Orlenu powiększy się aż do 50 obiektów.

Samoobsługowe stacje pojawiły się w kolejnych dwóch miejscowościach

Stacja ORLEN

Samoobsługowe stacje, o których mowa, powstały pod marką Orlen w miejscowościach Pečeňady i Pernek. Wszystko w ramach rebrandingu 2 z pakietu 25 stacji przejętych w kwietniu przez Grupę Orlen od lokalnej sieci. Cały proces rebrandingu wszystkich stacji zawartych w tym pakiecie planowany jest na koniec bieżącego roku. 

Co więcej, nowe stacje Orlenu oferują paliwa EFFECTA oraz są w pełni zautomatyzowane. Grupa Orlen prowadzi już 4 stacje w formacie samoobsługowym na słowackim rynku. 

,,W strategii ORLEN2030 przyjęliśmy za cel zwiększenie udziału stacji zagranicznych w naszej sieci do 45%. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia strategiczne, zarówno poprzez budowanie własnych stacji, jak i przejmowanie gotowych obiektów. Dobrym przykładem jest Słowacja, gdzie w ciągu 3-4 lat znajdziemy się w gronie największych sieci na tym rynku. Docelowo chcemy by nasza sieć 3500 stacji była najnowocześniejszą i najlepiej odpowiadającą na potrzeby klientów siecią w Europie Środkowej” – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

To nie pierwsze takie działanie Orlenu w Słowacji

ORLEN Charge

Warto wspomnieć o tym, że Grupa Orlen działa na słowackim rynku od 2019 roku. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy spółka otworzyła w tym kraju w miejscowości Malacky, swoją pierwszą stację paliw.

Orlen w celu powiększenia swoich wpływów na Słowacji zamierza budować nowe placówki oraz przejmować już te istniejące. Sieć należy do czeskiej Grupy Orlen Unipetrol, wchodzącej w skład Grupy Orlen. Obecnie posiada ona także ok. 15% udziału w hurtowym rynku paliw w całym kraju. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News