Prezydenckie modele Peugeot. Poznaj ich historię

Prezydenckie modele Peugeot. Poznaj ich historię

Prezydenckie modele Peugeot. Poznaj ich historię

Podaj dalej

Pojazd Prezydenta Republiki to zdecydowanie coś więcej niż klasyczny środek transportu. Sam Peugeot już od półwiecza należy do grona dostawców samochodów dla Pałacu Elizejskiego. Marka przedstawia w kilku słowach historię współpracy oraz o samej tajemnicy modeli.

Historia, która dopiero co się rozpoczęła

Nowo wybrany prezydent – Emmanuel Macron na ceremonię zaprzysiężenia, która odbyła się 14 lipca 2017 roku przybył modelem Peugeot 5008. Co więcej, korzystał z niego przez pełne pięć lat pełnienia rządów. Dzięki temu pojazd marki najprawdopodobniej stał się najczęściej filmowanym i fotografowanym pojazdem ostatnich pięciu lat. Warto jednak wspomnieć, że nie czyni go to modelem najpopularniejszym.

Prezydent Republiki zataił specyfikację pojazdu – wszystko ze względu na oczywiste kwestie bezpieczeństwa. Jedyne co wiemy, to że ten egzemplarz Peugeot 5008 (jak wszystkie inne) został wyprodukowany w Rennes. Następnie bretońska spółka Centigon – była odpowiedzialna za stworzenie jego opancerzenia. 

Prezydenckie modele okryte tajemnicą

Peugeot najpopularniejszy w Europie

Jedyne dostępne informacje, jakie zostały udostępnione na temat pojazdu dotyczą układu tylnych siedzeń, emblematu Prezydenta Republiki, które umieszczono na nadwoziu. Dodatkowo wspomniano także o montażu przednich kierunkowskazów na grillu chłodnicy. Niestety reszta informacji o pojeździe jest ściśle tajna i raczej nigdy nie dowiemy się o nim więcej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News