Nowy pojazd rekreacyjny Renault, czyli elektryczny van na wypady na łono natury

Nowy pojazd rekreacyjny Renault, czyli elektryczny van na wypady na łono natury

Nowy pojazd rekreacyjny Renault, czyli elektryczny van na wypady na łono natury

Podaj dalej

Nową wizją wypadów w nieznane Renault jest Hippie Caviar Motel. Jest to koncepcyjny pojazd zbudowany na bazie nowego elektrycznego modelu Kangoo E-Tech. Idealnie sprawdzi się jako mobilne schronienie dla poszukiwaczy przygód oraz amatorów sportu, którzy lubią przebywać blisko natury. Jego premiera odbędzie się 19 września 2022 roku podczas  targów IAA Transportation w Hanowerze.

Elektryczny van emanuje zaletami

Drugim etapem przyjętej w lipcu tego roku strategii produkcyjnej jest wprowadzenie na rynek nowego pojazdu rekreacyjnego. Właśnie nim jest nowy koncepcyjny samochód Hippie Caviar Motel.

Zbudowany na bazie elektrycznego Kangoo L2 E-Tech van to wszechstronne, a zarazem mobilne schronienie dla amatorów i sportowców kochających naturę.

Hippie Caviar Motel został zaprojektowany tak, aby pełnił rolę bazy wypadowej i z łatwością mógł się przemieszczać z miejsca na miejsce. Posiada on zasięg  285 km, a do naładowania akumulatora trakcyjnego, aby uzyskać kolejne 170 km, wystarczy zaledwie 30 minut.

Sprzęt sportowy można przechowywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu w licznych, przemyślanie umiejscowionych schowkach. 

Zamontowane w dachu pozostawiają wiele miejsca na panoramiczny dach imponujących rozmiarów. Po przekształceniu kanapy w wygodne pojedyncze łóżko można swobodnie cieszyć się widokiem gwiazd.

Ponadto model ten wpisuje się w strategię marki, która ma ograniczyć emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia pojazdu. Stoją za tym  w pełni elektryczny napęd, a także podłoga i półki wykonane z korka oraz opon pochodzących z recyklingu.

Premiera zbliża się wielkimi krokami

19 września 2022 roku na targach IAA Transportation w Hanowerze zostanie zaprezentowany nowy pojazd rekreacyjny Renault – Hippie Caviar Motel.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News