Nowa Mazda CX-60 PHEV odwiedzi 23 miasta w Polsce podczas swojej trasy wakacyjnej

Nowa Mazda CX-60 PHEV odwiedzi 23 miasta w Polsce podczas swojej trasy wakacyjnej

Nowa Mazda CX-60 PHEV odwiedzi 23 miasta w Polsce podczas swojej trasy wakacyjnej

Podaj dalej

W marcu tego roku rozpoczęła się przedsprzedaż nowej Mazdy CX-60. Jest to pierwszy SUV w gamie z napędem hybrydowym plug-in. W lipcu i sierpniu będzie można zobaczyć i przetestować ten model w salonach Mazdy w ramach Mazda Experience Days 2022.

Gdzie można spotkać Mazdę CX-60 PHEV i czym się wyróżnia?

Niedawno rozpoczęły się prezentacje flagowego europejskiego SUV-a Mazdy. W lipcu CX-60 gościć będzie w salonach w Łodzi, Radomiu i Lublinie. Później zawita do Kielc, Krakowa, Zabrza, Bielsko-białej, Sosnowca, Opola oraz Wrocławia. W następnym miesiącu z modelem będą mogli zapoznać się mieszkańcy zachodniej i północnej Polski. Już 1 i 2 sierpnia zaprasza do salonu dealer z Zielonej Góry. W kolejnych dniach Mazda CX-60 pojawi się w Poznaniu, Bydgoszczu, Szczecinie, Toruniu, Gdyni, Gdańsku, a także Olsztynie. Trasa największego SUV-a Mazdy w europejskiej ofercie w wersji PHEV zakończy się 25 sierpnia w Białymstoku. Dla klientów dostępne będą dwa egzemplarze – jeden do jazd testowych, drugi do oglądania statycznie. 

„W nieco ponad 3 miesiące od rozpoczęcia przedsprzedaży zebraliśmy już ponad 550 zamówień klienckich na Mazdę CX-60, co świadczy o ogromnym zaufaniu do naszej marki, bo mówimy o zupełnie nowym modelu, który technologicznie, ale też cenowo stoi na szczycie naszej gamy. Niemal połowę zamówień złożyły osoby, które do tej pory nie jeździły naszymi samochodami, a to dla nas dodatkowe uznanie. Jestem przekonany, że trasa, w którą rusza teraz nasz najnowszy SUV przekona niezdecydowanych do zalet tego modelu i utwierdzi tych, którzy już złożyli zamówienie, o słuszności ich wyboru”. – podkreśla Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland.

Mazda CX-60 PHEV jest najważniejszym modelem, który debiutuje w bieżącej dekadzie na polskim rynku oraz zbliża markę do segmentu premium. Wersja PHEV jest najmocniejszym pojazdem marki produkowanym seryjnie w historii. Łączy w sobie czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra z silnikiem elektrycznym o mocy 129 kW i wydajnym akumulatorem. W ten sposób samochód osiąga systemową moc 327 KM/241 kW oraz maksymalny moment obrotowy 500 Nm. Jako następne na eropejskich rynkach zadebiutują wersje z sześciocylindrowymi rzędowymi silnikami beznzynowymi, a także Diesla. Pierwsze egzemplarze Mazdy CX-60 PHEV trafią do swoich właścicieli pod koniec września i na początku października.

Model CX-60 PHEV jest ważnym krokiem Mazdy, której celem jest stanie się najpopularniejszą pozaeuropejską marką premium do 2030 roku. Do połowy tego stulecia firma pragnie osiągnąć pełną neutralność węglową. Dlatego w najbliższych latach marka będzie dalej rozwijać elektryfikację napędów  w szerokiej gamie nowych modeli. W następnym roku Mazda nam nowy model SUV, CX-80, który ma być jeszcze lepszy od poprzedniego.

Zapowiedź nowych pojazdów elektrycznych

Przez najbliższe trzy lata firma wprowadzi do sprzedaży pięć nowych pojazdów zelektryfikowanych. w tym czasie Mazda przedstawi również nową konstrukcję Skyactiv EV Scalable Architecture. Ta unikatowa technologia pozwoli marce efektywnie budować auta elektryczne o różnych parametrach  przy użyciu wspólnej platformy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News