Niesamowita ewolucja Lexus Electrified Sport Concept

Niesamowita ewolucja Lexus Electrified Sport Concept

Niesamowita ewolucja Lexus Electrified Sport Concept

Podaj dalej

Lexus Electrified Sport Concept polega na sprawdzeniu możliwości inżynierów oraz projektantów japońskiej marki. Rewolucyjny prototyp ogłasza śmiałą wizję Lexusa w sprawie sportowych pojazdów z napędem elektrycznym. Pierwsze szkice zdecydowanie dowodzą, że prototyp wiernie oddaje wizję stylistów. W trakcie tworzenia konceptu priorytetem designerów była prostota, najwyższa jakość wykonania i precyzja.

Wygląd zgodny z pierwszymi szkicami oraz premiera podczas Goodwood Festival of Speed

Niesamowity wygląd auta to zasługa między innymi: niewielkiego prześwitu, cofniętej ku tyłowi kabiny, długiej maski, a także efektownych przetłoczeń na masce oraz po bokach. Warto także wspomnieć o tym, że prototyp zachował w sobie imponujące wloty powietrza z przodu oraz efektowny tylny zderzak z dyfuzorem. Patrząc na grafiki można również dostrzec, w jaki sposób zmieniały się pomysły na kształt samych reflektorów, czy też tylnych świateł. Dodatkowo zgodnie z najnowszą koncepcją wizualną już od samego początku umieszczono z tyłu pojazdu napis ,,Lexus”, który pojawił się po raz pierwszy wraz z premierą drugiej generacji modelu NX. 

Europejska premiera Lexus Electrified Sport Concept miała miejsce podczas trwania Goodwood Festival of Speed. W czasie trwania czerwcowej imprezy prototypowy pojazd sportowy marki został bardzo dobrze przyjęty przez jej uczestników. 

Lexus Electrified Sport ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko wygląd

Lexus Electrified Sport będzie miał do zaoferowania nie tylko efektowny wygląd. Pojazd ten ma być wyposażony w najnowocześniejsze technologie. Auto zaprojektowano tak, aby można było w nim umieścić nowatorską baterię ze stałym elektrolitem. Co ciekawe, Lexus przewiduje, że wyposażone w nią auta będą mogły przyspieszać od 0 do 100 km/h w nieco ponad 2 sekundy. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News