Nico Müller w drużynie Peugeot TotalEnergies

Nico Müller w drużynie Peugeot TotalEnergies

Nico Müller w drużynie Peugeot TotalEnergies

Podaj dalej

Zespół Peugeot TotalEnergies poinformował o dołączeniu Nico Müllera do zespołu marki. W ramach współpracy Müller będzie pracować nad testami oraz rozwojem modelu Peugeot 9X8 do końca roku. Następnie wystartuje za jego kierownicą w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA w przyszłym roku.

Konsekwentne dążenie do celu. Nowy model marki zachwyca Nico Müllera 

Peugeot TotalEnergies skrupulatnie dąży do swojego planu, który ma zapewnić mu zwycięstwo w klasie pojazdów Le Mans Hypercar. Najnowszy Peugeot 9X8 jest zwieńczeniem bogatego doświadczenia zdobytego przez zespół na torach wyścigowych oraz podczas testów. Efekt końcowy pojazdu zostanie dopracowany we współpracy ze Szwajcarem, Nico Müllerem.  

„Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tej przygody i startować w barwach Teamu PEUGEOT TotalEnergies w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych w 2023 roku” – powiedział 30-letni szwajcarski kierowca. „Dołączyłem właśnie do zespołu producenta, który ma na swoim koncie wiele sukcesów na torze Le Mans i w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych, co otwiera przede mną ogromne możliwości, zwłaszcza teraz, kiedy po wprowadzeniu nowych przepisów sportowych rozpoczyna się nowy rozdział w historii PEUGEOT i spodziewamy się zaciętej walki. Na gruncie zawodowym to bardzo emocjonujące wyzwanie, o jakim marzy każdy kierowca. Zacząłem interesować się wyścigami długodystansowymi i wyścigiem 24 godziny Le Mans w 2007 roku i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem mocnych samochodów wystawianych przez zespół PEUGEOT”.

Müller już niejednokrotnie pokazywał swoje prawdziwe umiejętności w wyścigach DTM, Formule E oraz wyścigach długodystansowych. Wszystko za sprawą ogromnego doświadczenia, które zdobył ścigając się w pojazdach jednoosobowych. 

„W czerwcu stanąłem po raz pierwszy na linii startu w Le Mans i widziałem wystawiony w Wiosce Kibiców samochód pokazowy 9X8. Zrobił na mnie ogromne wrażenie! Później widziałem go w akcji w lipcu, kiedy startował po raz pierwszy podczas wyścigu w Monzie. Moim zdaniem jest to najbardziej przykuwający wzrok hipersamochód, który na dodatek wygląda jak rasowy PEUGEOT! Poza tym, ma niesamowity potencjał, co dobitnie potwierdzają wyniki na torze Fuji. Wierzę w zespół i jestem pewien, że stanie się faworytem”.

Co o nowym nabytku sądzi dyrektor Teamu Peugeot TotalEnergies? 

Peugeot logo

Olivier Jansonnie, dyrektor Teamu PEUGEOT TotalEnergies powiedział: „Nico jest bardzo zdolnym kierowcą, który ma na swoim koncie zwycięstwa w wielu zawodach, w tym Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA. W tym roku jeździł prototypem LMP2 i utrzymywał prędkość i tempo, jakich Team PEUGEOT TotalEnergies oczekuje od swoich kierowców. Umie pracować w zespole i jest w pełni zaangażowany w zdobycie zwycięstwa na torze Le Mans oraz w mistrzostwach WEC. Naszym kierowcą testowym i rezerwowym pozostaje James Rossiter, co ogłosiliśmy w 2021 roku. Jego doświadczenie i uzyskiwane wyniki sprawiają, że odgrywa kluczową rolę w pracach rozwojowych nad modelem PEUGEOT 9X8, które są prowadzone na torze i na symulatorze”.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News