Najbezpieczniejszy samochód Cupry z pięcioma gwiazdkami od NCAP

Najbezpieczniejszy samochód Cupry z pięcioma gwiazdkami od NCAP

Najbezpieczniejszy samochód Cupry z pięcioma gwiazdkami od NCAP

Podaj dalej

Cupra Born wkracza do grona najbezpieczniejszych pojazdów, dzięki najwyższym notom w testach Euro NCAP. Jest to pierwszy w pełni elektryczny model marki i od razu okazał się jednym z najbezpieczniejszych aut na rynku. Uzyskał on wysokie oceny w każdej z czterech kategorii. Dokładniej mówiąc 93% za ochronę pasażerów, 73% za ochronę pieszych, 80% za systemy bezpieczeństwa i 89% za bezpieczeństwo dzieci. Jest to kontynuacja dobrych wyników 5 gwiazdkowych modeli Cupry.

Najwyższa ocena NCAP zdobyta przez model Cupry 

Zdobycie najwyższej noty w teście NCAP przez pierwszego elektryka Cupry z pewnością udowadnia zaangażowanie firmy w tworzeniu samochodów. Z łatwością można stwierdzić, że marka zapewnia ekstremalne osiągi jak i maksymalne bezpieczeństwo dla kierowcy. 

,,CUPRA nie tylko dostarcza emocji do świata samochodów elektrycznych, ale również zapewnienia najwyższą pewność i bezpieczeństwo podczas jazdy. Udowodniliśmy to już wcześniej w modelach Formentor i Leon, a teraz kontynuujemy nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo” – komentuje dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w CUPRA.

Systemy bezpieczeństwa gwarantujące spokój i przyjemność podczas jazdy 

007 CUPRA BORN Aurora Blue low

Osiągnięcie maksymalnej oceny w wymagającym teście NCAP nie byłoby możliwe gdyby nie systemy bezpieczeństwa w modelu Born. Warto wspomnieć o tym, że obejmują one rozpoznawanie znaków drogowych oraz autonomiczne hamowanie awaryjne. Dodatkową pewność podczas jazdy elektrykiem zapewnia kierowcy asystent jazdy i Pre-Crash Assist. Co najważniejsze, auto zostało wyposażone również w aż siedem poduszek powietrznych oraz zaawansowany system Front Assist. System ten odpowiada między innymi za wykrywanie pieszych i rowerzystów.  

Uzyskanie 5 gwiazdek w teście NCAP nie było przypadkowe. Hiszpański producent po raz kolejny udowodnił wszystkim jak bardzo dba o rozwój i zaangażowanie w tworzeniu najbezpieczniejszych pojazdów na rynku. Co ciekawe, bezproblemowo udaje im się osiągnąć swój cel nawet w obliczu rygorystycznych metod testowania, które stosuje Euro NCAP.

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News