Mercedes zawiera kosmiczną współpracę. Maybachy trafią do Space Perspective

Mercedes-Maybach rozpoczyna współpracę z firmą Space Perspective, czyli pierwszą i obecnie jedyną na świecie oferującą turystykę kosmiczną neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Obecnie nowi partnerzy angażują się w badania nad kolejnymi sposobami mającymi na celu przenieść magię marki Mercedes do transformującego doświadczenia, jakie Space Persepctive oferuje swoim Odkrywcom. W dzisiejszym artykule opowiemy wam, jakie plany przyszłości mają obie marki. W dodatku zdradzimy, na jakiej zasadzie polegać ma nowa współpraca. Na sam koniec w kilku zdaniach opowiemy wam też o Space Perspective, abyście mogli zrozumieć wyjątkowość firmy. Zainteresowani tym tematem? W takim razie bez zbędnego przedłużania, zaczynajmy.

Mercedes zawiera kosmiczną współpracę. Maybachy trafią do Space Perspective
Podaj dalej

Mercedes zawiera kosmiczną współpracę

Mercedes-Maybach robi znaczący krok naprzód nawiązując współpracę ze Space Perspective – to firma, która odpowiada za neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla turystykę kosmiczną. Zdradzono już, na jakiej zasadzie miałaby działać ta niecodzienna kooperacja. 

W ramach zrównoważonego podejścia Space Persepctive, Mercedes-Maybach dostarczy w pełni elektryczne pojazdy. Będą miały one za zadanie transportować Odkrywców do i z obiektów Space Perspective. Dodatkowo przysłużą się w potrzebie lokalnych działań. Klienci Space Perspective będą mieli możliwość podróżowania wygodnie i ekologiczne, korzystając z pełni elektrycznych samochodów Mercedes-Maybach. 

Innowacyjny statek kosmiczny Space Perspective zagościł w nowym globalnym filmie Mercedes-Maybach, a także w wybranych materiałach kampanijnych. Każdy z nich prezentuje, w jaki sposób wrażenia z jazdy przenoszą pasażerów do zupełnie nowego świata. To ciekawe nawiązanie do misji Space Perspective, która polega na dostarczaniu ludziom zmiany perspektywy poprzez lot kosmiczny. 

W ramach partnerstwa obie marki prowadzą rozmowy na temat integracji dodatkowych elementów korzystających z doświadczenia Maybacha. 

„Nasza współpraca ze Space Perspective pozwala Odkrywcom kosmosu stylowo podróżować po powierzchni Ziemi, rozszerzając najwyższy poziom wyrafinowania i doświadczenia marki Mercedes-Maybach aż do krańców kosmosu” – powiedział Daniel Lescow, szef Mercedes-Maybach w Mercedes-Benz Group AG.

„Połączenie naszego całkowicie elektrycznego statku kosmicznego Neptun oraz w pełni elektrycznego Mercedesa-Maybacha reprezentuje zrównoważoną i pełną inspiracji przyszłość, a Odkrywcom Space Perspective zapewnia wyśmienite wrażenia” – skomentowała Jane Poynter, założycielka i współzarządzająca Space Perspective.

„To partnerstwo przyspiesza innowacje i poszerza rynkową ekspozycję obu firm w ich branżach – elektromobilności oraz podróży kosmicznych” – dodał Taber MacCallum, założyciel i współdyrektor generalny Space Perspective.

Space Perspective – co warto wiedzieć o firmie?

Jest ona pierwszą, a zarazem jedyną firmą na świecie oferującą loty kosmiczne neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Głównym jej celem, czy jak kto woli misją – jest uczynienie podróży kosmicznymi dostępnymi dla szerszego grona ludzi niż kiedykolwiek wcześniej. Stworzyli statek kosmiczny “Neptun” skonstruowany z kapsuły ciśnieniowej napędzanej gigantycznym balonem SpaceBalloon. Oferuje on bezpieczną i transformującą sześciogodzinną podróż na skraj kosmosu

Doświadczenie z Space Perspective zostało zaprojektowane tak, aby było łagodne dla Odkrywców i naszej planety. Nie spotkamy się tam z żadnymi rakietami, nieważkością, dużymi przeciążeniami i treningami. Osoby, spełniające regulację Federalnej Administracji lotnictwa oraz wytycznych NASA i Straży Przybrzeżnej USA będą mogły polecieć w kosmos. 

Przeczytaj również