Mahindra i Volkswagen rozszerzają współpracę. Obie marki przyspieszą elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjnego

Grupa Volkswagen wraz z Mahindra & Mahindra Ltd. opublikowały, iż planują rozszerzyć swoją współpracę. Obie strony podpisały umowę, która dotyczyła dostaw komponentów opartych na platformie MEB. Pozwoli to stworzyć platformę elektryczną INGLO dla Mahindry. Z umowy wynika, że marki opracują pięć elektrycznych SUV-ów, a łączna ich ilość ma przekroczyć milion egzemplarzy.

Mahindra i Volkswagen rozszerzają współpracę. Obie marki przyspieszą elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjnego
Podaj dalej

Współpraca, która zrewolucjonizuje indyjskie elektryki 

Volkswagen inwestuje w Europcar

Podczas imprezy Mahindra Born EV w Banbury w Wielkiej Brytanii Mahindra zaprezentowała swoją nową rodzinę elektrycznych SUV-ów. Nowe pojazdy zostaną wprowadzone na rynek w oparciu o nowa platformę INGLO. Będzie ona wykorzystywać komponenty MEB między innymi zunifikowane akumulatory oraz elektryczny układ napędowy Volkswagena. 

Ostateczny kształt umowy  między Volkswagenem a Mahindrą zostanie opracowany do końca 2022 roku. Sojusz precyzuje najważniejsze warunki handlowe i techniczne, uwzględniając potencjalną lokalizacją fabryki ogniw.

„Cieszymy się, że udało nam się wypracować szerszy zakres współpracy między naszymi firmami. Volkswagen i Mahindra mogą znacząco przyspieszyć elektryfikację Indii – ogromnego rynku motoryzacyjnego z ambitnymi planami dotyczącymi ochrony klimatu. Platforma elektryczna MEB i jej komponenty są kluczem do przystępnej cenowo zrównoważonej mobilności na całym świecie. Partnerstwo dowodzi, że nasza działalność w zakresie platform jest wysoce konkurencyjna, a MEB jest na dobrej drodze, aby stać się jedną z wiodących otwartych platform dla elektromobilności. Realizujemy w ten sposób założenia naszej strategii NEW AUTO, aby uczynić platformy jednym z filarów działalności naszej grupy i zwiększać zyski dzięki efektowi skali” – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen, odpowiedzialny za technologię i prezes spółki Volkswagen Group Components.

„Podpisanie umowy techniczno-handlowej jest znaczącym krokiem naprzód w naszym partnerstwie z Volkswagenem. Nasza platforma INGLO oferuje niezrównany potencjał wzrostu i dalszego dostosowywania do opracowywania nowych i innowacyjnych produktów, nie tylko dla Indii, ale dla rynków globalnych. Naszym celem jest upowszechnienie elektromobilności w Indiach poprzez wprowadzenie elektrycznych SUV-ów z najnowocześniejszą technologią. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest szansa na dalsze zacieśnianie współpracy z Volkswagenem i jesteśmy pewni, że razem będziemy mogli kształtować ekscytującą, elektryczną przyszłość” – powiedział Rajesh Jejurikar, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacji i rolnictwa w Mahindra & Mahindra Ltd.

Indie z obiecującą przyszłością w zakresie elektryfikacji pojazdów 

volskwagen-nowa-marka-scout-2

Indie należą do pięciu największych rynków motoryzacyjnych na świecie i posiadają sprzedaż na poziomie ok. 3 mln. aut rocznie. Nie licząc Chin jedynie w Indiach wzrosła liczba rejestracji nowych pojazdów w pierwszej połowie 2022 roku. Przewiduje się, że w najbliższych latach znacząco przyśpieszy elektryfikacja segmentu samochodów osobowych.

Przeczytaj również