,,Freedom of Mobility Forum” rozwiązaniem dla problemów z mobilnością. Stellantis inicjatorem pomysłu

,,Freedom of Mobility Forum” rozwiązaniem dla problemów z mobilnością. Stellantis inicjatorem pomysłu

,,Freedom of Mobility Forum” rozwiązaniem dla problemów z mobilnością. Stellantis inicjatorem pomysłu

Podaj dalej

Planem Stellantis jest stworzenie corocznego otwartego forum debaty publicznej, która będzie poruszać tematy związane z mobilnością. Ich działania reprezentują podejście grupy Stellantis, która wyznacza sobie kierunek, w którym podąża świat poprzez realizację własnych celów. 

Zapowiedź pełną parą 

Stellantis

Grupa Stellantis N.V. zadeklarowała, że stworzy forum ,,Freedom of Mobility” – które miałoby polegać na corocznych otwartych spotkaniach pasjonatów, specjalizujących się w rozwiązywaniu problemów oraz zaangażowanych w proces decyzyjny oparty na faktach. Celem tych spotkań jest znalezienie rozwiązań, aby zapewnić społeczeństwu jak najlepszą mobilność dobrą dla środowiska. Debiut ,,Freedom of Mobility” planowany jest na początku 2023 roku, ma on zgromadzić pulę ekspertów, pracujących nad wspólnym celem oraz dobrem ogółu. Osoby będące częścią projektu muszą być zdolne do szybkiego działania i określania rozwiązań, stosując podejście 360-stopni do analizy różnych problemów. 

„Stojące przed nami wyzwania środowiskowe w połączeniu z szybko zmieniającym się otoczeniem biznesowym wymagają skutecznego, globalnego podejścia 360 stopni, obejmującego wszystkich, którzy pragną przyczynić się do budowania zrównoważonej mobilności” – powiedział Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. „Zamierzamy stworzyć publiczne forum, na którym uczestnicy będą mogli wspólnie zmierzyć się z kluczowymi kwestiami dotyczącymi tematu dekarbonizacji mobilności i przedstawić kolejne kroki, które będziemy mogli wspólnie podjąć. Stawką jest dostęp do czystej, bezpiecznej i przystępnej cenowo mobilności dla obywateli z całego świata”.

Cały projekt będzie planowany i koordynowany przez wyznaczona radę doradczą, która złożona będzie z ekspertów reprezentujących podmioty z branży. W ramach forum prowadzone będą debaty na różne tematy w danych edycjach, opartych na konkretnych zasadach: 

Pierwszą z nich jest ,,Globalne spojrzenie” – które oznacza, że forum będzie zajmować się wieloma kwestiami stosując podejście 360 stopni. Kolejną z nich jest ,,Oparcie na faktach” – gdzie na podstawie faktów będzie można uzyskać solidną wiedzę i znaleźć możliwe rozwiązania. Następną zasadą jest ,,Przejrzystość” – spotkania będą otwarte dla publiczności, aby każdy mógł przedstawić swoje stanowisko. Ostatnim punktem jest ,,Szacunek ponad wszystko” – ważne jest, żeby każdy uczestnik darzył innych szacunkiem oraz był otwarty na współpracę. 

Stellantis decyduje się na odważny krok 

Carlos Tavares Stellantis

Stellantis potwierdza również, że z końcem tego roku przestanie być członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów.  Co ciekawe, firma przedstawi więcej szczegółów na temat nowego forum w późniejszym terminie. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News