Ford F-150 Lightning trafił już do swoich właścicieli we wszystkich stanach w USA

Ford F-150 Lightning trafił już do swoich właścicieli we wszystkich stanach w USA

Ford F-150 Lightning trafił już do swoich właścicieli we wszystkich stanach w USA

Podaj dalej

Wielu zadowolonych klientów otrzymało już swojego Forda F-150 Lightning. W zaledwie dwa miesiące od rozpoczęcia dostaw, marka dostarczyła modele użytkownikom ze wszystkich 50 stanów USA. Nowi nabywcy pozytywnie wypowiadają się o w pełni elektrycznej półciężarówce.

Błyskawiczny sukces elektrycznej półciężarówki Forda

W pełni elektryczny F-150 Lightning jest w stanie sobie poradzić z różnymi wyzwaniami bez względu na to, gdzie jest wykorzystywany. Właśnie o tym mówią Jeff i Tammy Head, którzy są właścicielami Forda F-150 oraz F-150 Lightning. Headowie używają swojej nowej elektrycznej półciężarówki  przeważnie do holowania łodzi z Anchorage do rzeki Kenai. Aby wybrać się na łowienie łososi rodzina musi pokonać około trzy godziny drogi.

,,Od momentu, gdy zobaczyliśmy F-150 Lightning podczas premiery, wiedzieliśmy, że musimy go mieć” – powiedziała Tammy Head. ,, Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że ta półciężarówka będzie oferować dobrze znaną, znakomitą jakość Forda i to dało nam pewność przejścia na samochód w pełni elektryczny”.

,,A taki facet jak ja, lubi mieć najmocniejszą ciężarówkę na świecie” – dodał Jeff Head.

Jedną z najpopularniejszych funkcjonalności F-150 Lightning jest Mega Power Funk. Wiąże się to z dodatkowymi 400 litrami pojemności, które dają właścicielom więcej przestrzeni na przechowywanie sprzętu. Ponadto moc 2,4kW Pro Power Onboard pozwala zasilić sprzęt kempingowy lub ładować elektronarzędzia w czasie jazdy. 

,,Ta półciężarówka to wół roboczy. Przejechaliśmy nią już ponad 4 800 km, przewieźliśmy setki kilogramów betonu w Mega Power Funk, a także wykorzystywaliśmy ją do holowania” – powiedział Emre Gol z Teksasu, który używa swojego pickupa F-150 Lightning Lariat w firmie zajmującej się przebudową kuchni i łazienek. 

Niedawno Emre Gol pomógł żonie sąsiada, której skończyła się bateria w elektrycznym sedanie podczas powrotu do domu.  Emre połączył kablem do ładowania swojego F-150 Lightning z sedanem, w ten sposób zapewnił sąsiadce niezbędną energię do bezpiecznego dotarcia do domu.

F-150 Lightning pierwszym elektrycznym pojazdem w gospodarstwach domowych 

Najnowsza półciężarówka Forda zachwyca wielu fanów pojazdów elektrycznych i będzie pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem w niejednym gospodarstwie domowym. W ankiecie zadeklarowało to niemal 80 prac. osób, które złożyły pierwsze rezerwacje na model F-150 Lightning.

,,F-150 Lightning to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek kupiłem” – powiedział Chris Ashley, mieszkaniec Maryland, który po raz pierwszy w życiu nabył pojazd elektryczny. ,, Dzięki tej półciężarówce mogę oddawać się frajdzie piknikowania wprost ze skrzyni ładunkowej z kolegami jeżdżącymi pick-upami. Jednocześnie dokładam niewielką cegiełkę w tworzeniu lepszej planety dla moich dzieci”. 

Pan Ashley przez długi czas zastanawiał się nad zakupem elektrycznego samochodu. Po kilku latach jego żona Emily w końcu przekonała go, aby nabyli F-150 Lightning. 

Od początku tego roku w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie Ford sprzedał już ponad 4,4 tys. egzemplarzy F-150 Lightning.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News