Aplikacja e-TOLL przestała działać! Kierowcy korzystają z awarii jednocześnie unikając opłat!

Aplikacja e-TOLL przestała działać! Kierowcy korzystają z awarii jednocześnie unikając opłat!

Aplikacja e-TOLL przestała działać! Kierowcy korzystają z awarii jednocześnie unikając opłat!

Podaj dalej

Aplikacja na telefon e-TOLL przestała działać. Kierowcy w wyniku błędu jeżdżą po płatnych odcinkach zupełnie za darmo! Czy pomimo tego kierujący zostaną obarczeni dodatkowymi opłatami? O tym wszystkim dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Awaria e-TOLL. Przed wyruszeniem w drogę musisz o tym usłyszeć!

aplikacja e-TOLL rejestracja bramki autostrada płatność
fot. pixabay

Dzisiaj porozmawiamy o systemie e-Toll, który jest już z kierowcami od jakiegoś czasu. Aplikacja ta została stworzona przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej z myślą o poborze opłat za usługi na płatnych odcinkach dróg w Polsce. Po raz pierwszy kierowcy z tą aplikacją musieli zaznajomić się w grudniu 2021 roku. Jak pewnie większość z was wie już od ponad roku, chcąc korzystać z płatnych autostrad GDDKiA w celu wniesienia opłat, musimy mieć zainstalowaną aplikację! Oczywiście dla sceptyków istnieje inne rozwiązanie, a mianowicie kupienie biletu na jednej ze stacji benzynowych państwowego koncernu. Jednak ten artykuł skupi się na awarii, która nie pozwala kierowcom wnieść opłat, przez co niektórzy jeżdżą po płatnych odcinkach zupełnie za darmo! 

Krajowa Administracja Skarbowa potwierdziła iż aplikacja mobilna e-TOLL przeżywa awarię na telefonach z systemem Android. Co więcej, powiedziała również, że największe kłopoty można napotkać na autostradzie A4. Jednak to nie wszystko! Justyna Pasieczyńska, czyli rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej poinformowała, że wszelkie problemy leżą po ich stronie. Tymczasem uspokaja zdenerwowanych kierowców i tłumaczy im, że nie zostaną obciążeni za przejazd do czasu, aż usterka zostanie naprawiona. 

Oprócz tego Pasieczyńska prosi kierujących, aby ci pomimo pojawiających się błędów kontynuowali swoją podróż z włączoną aplikacją oraz rozpoczętym przejazdem.

Awaria tylko na Androidzie? 

Na sam koniec musimy podkreślić, że problem pojawia się jedynie na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Oznacza to, że użytkownicy IOS lub ci, którzy korzystają z urządzeń pokładowych bez problemu mogą skorzystać z aplikacji. 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News