Pijana kobieta rozbiła auto. Zostawiła je i zataczając się odprowadziła swoje dzieci do szkoły

Pijana kobieta rozbiła auto. Zostawiła je i zataczając się odprowadziła swoje dzieci do szkoły

mamusia

Podaj dalej

31-letnia mieszkanka Brześcia Kujawskiego spowodowała kolizję, a następnie porzuciła swój samochód i pieszo odprowadziła dzieci do szkoły. Była kompletnie pijana, teraz grozi jej do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 14 października rano w centrum Brześcia Kujawskiego. Włocławscy policjanci zostali poinformowani, że w centrum miasta doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Opel. Jednym z nich miała poruszać się matka z dwójką dzieci, a drugim młody mężczyzna. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali tylko 18-letniego kierowcę jednego z aut.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu dotarli do nagrania z pobliskiej kamery sklepowej. Nagranie wykazało, że do kolizji doprowadziła 31-letnia mieszkanka gminy Brześć Kujawski. Kobieta, wyjeżdżając z parkingu pod sklepem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem 18-latkowi. W wyniku zderzenia prawidłowo poruszające się auto uderzyło w pobliski budynek, naruszając jego elewację.

Gdy inny patrol policji odnalazł sprawczynię, ta oświadczyła, że wiozła dwoje małych dzieci do szkoły i żeby się nie spóźniły, po zderzeniu poszła z nimi pieszo. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kobiety, okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i przewieźli do komendy.

Osiłek z audi chciał wymierzyć sprawiedliwość bejsbolem. Powstrzymała go kamera

Mundurowi pojechali też do wskazanej szkoły, gdzie ustalili, które z dzieci brały udział w zdarzeniu. Do maluchów w wieku 7 i 4 lata wezwano karetkę. Załoga pogotowia ratunkowego nie stwierdziła u nich obrażeń. O zdarzeniu poinformowany został także ojciec dzieci, który zobowiązał się do opieki nad nimi.

Mieszkanka gminy Brześć Kujawski będzie się tłumaczyć przed sądem z kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Dodatkowo, odpowie za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo mając obowiązek opieki nad nimi.

źródło: brd24.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News