Pierwszy SUV od Alfy

Pierwszy SUV od Alfy

9619674-alfa-romeo-stelvio-900-554

Podaj dalej

Alfa Romeo Stelvio – bo o niej mowa, do odbiorców przemówić ma przede wszystkim komfortem, nienagannym stylem oraz osiągami. Najdroższa wersja to słynne Quadrifoglio z silnikiem V6 o mocy ponad 500KM.

Stelvio ma mnóstwo powiązań z modelem Giulia. Samochody mają m.in. tę samą płytę podwoziową, zawieszenie, czy też silnik. To dosyć zaskakujące biorąc pod uwagę fakt, że pochodzą one z całkowicie różnych segmentów.

Długość pierwszego w historii Alfy SUVa to 4,7 m. Jako samochód rodzinny trafi też do odbiorców za sprawą pojemnego bagażnika. W tym aucie pomieści on 525 litrów. Skąd jego nazwa? Stelvio jest najwyższą przejezdną górską przełęczą w Alpach Wschodnich. Znany z programu Top Gear Jeremy Clarkson określił drogę przez przełęcz jako ,,najlepszą na świecie do jazdy samochodem”. Czy również nowa Alfa jest najlepsza w swojej kategorii?

W Stelvio gołym okiem widać włoski styl. Piękne, dynamiczne kształty, niczym namalowane pędzlem. Na razie do wyboru mamy m.in. silniki o mocach 210, czy 180 KM, jednak pod koniec roku wypuszczona na rynek zostanie najmocniejsza wersja – Stelvio QV, które posiadać będzie silnik V6 o pojemności 2,9l., wywodzący się z Ferrari.

Ile kosztuje nowa Alfa? Za wersję z turbodoładowanym silnikiem 16v o mocy 280KM zapłacimy 232 500 zł. Są chętni?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News