Pierwsze radiowozy na prąd już w rękach polskich policjantów!

Pierwsze radiowozy na prąd już w rękach polskich policjantów!

Podaj dalej

Cztery pojazdy elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z pierwszych w Polsce radiowozów na prąd skorzystają również funkcjonariusze ze Szczecinka. Zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wspiera rozwój elektromobilności.

Wśród nowych pojazdów jest Nissan e-NV200, który będzie wykorzystywany do przewozu psów służbowych, pracujących w Wydziale Prewencji KWP między innymi w ramach służby patrolowej. Nowe auta będą mogły wjeżdżać na tereny, gdzie zabronione jest korzystanie z silników spalinowych.

Pozostałe pojazdy to osobowe auta Nissan Leaf. Jeden z nich zostanie przekazany do Wydziału Ruchu Drogowego KWP i będzie wykorzystywany do nadzoru bezpieczeństwa ruchu drogowego, a z kolejnych skorzystają policjanci Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Szczecinku. Oprócz samochodów zostały kupione trzy naścienne stacje ładowania.

Elektryczne auta dla policji

Julkaissut GS24.pl – wiadomości ze Szczecina i regionu Torstaina 20. joulukuuta 2018

Jacek Cegieła – Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie: W garnizonie zachodniopomorskim nie tylko dbamy o przestrzeganie prawa chroniącego środowisko naturalne. Przede wszystkim staramy się edukować społeczeństwo w tym zakresie, a teraz jeszcze dajemy przykład na wykorzystanie nowoczesnych technologii proekologicznych. Jesteśmy jedną z pierwszych instytucji, która do swojej floty wcieliła kilka lat temu elektryczny, nieoznakowany pojazd i jesteśmy przekonani co do słuszności takiego trendu.


Koszt ekologicznej inwestycji to 670 tysięcy złotych.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News