Phillip Horton nie widzi szans dla Williamsa. "Muszą odpuścić dwa najbliższe sezony"

Phillip Horton nie widzi szans dla Williamsa. "Muszą odpuścić dwa najbliższe sezony"

Podaj dalej

Dziennikarz brytyjskiego „Motorsport Week”, Phillip Horton nie widzi szans na jakąkolwiek poprawę sytuacji Williamsa w tym sezonie.

Ekspert twierdzi, że najlepszym rozwiązaniem dla teamu Roberta Kubicy będzie całkowite odpuszczenie nie tylko sezonu 2019, ale również 2020. Wszystko przez spore zmiany, które szykują się w Formule 1 w 2021 roku.

Wtedy właśnie wprowadzony ma zostać limit wydatków. System ten zaproponowali właściciele królowej motorsportu – Liberty Media. Wszystko aby zmniejszyć dysproporcję pomiędzy najbogatszymi ekipami, a tymi z końca stawki.

Odważne słowa Claire Williams. „Nie widzę powodu dlaczego nie mielibyśmy walczyć o czwarte miejsce!”

Pojawia się tylko pytanie, czy przy tak słabych wynikach w ubiegłym roku, oraz ponurej perspektywie tegorocznego sezonu, Williams w ogóle kolejne lata przetrwa.

Wystarczy przypomnieć sobie, jakie problemy z pozyskaniem sponsorów miał zespół Franka Williamsa jeszcze kilka tygodni temu. Budżet dopięty został dosłownie w ostatnim momencie.

Phillip Horton: Problemy Williamsa są tak głębokie, że może lepiej poświęcić część zasobów na rok 2021. Australia w wykonaniu Williamsa była fatalna. Gdyby zespół nie zmniejszał strat w kolejnych wyścigach, to byłoby to jeszcze bardziej szokujące. Bo gdy zaczyna się rywalizację tak daleko za rywalami, łatwiej odrabiać całe sekundy.

Formuła 1 2021 – będzie taniej, głośniej i więcej mocy!

źródło: sportowefakty.wp.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News